tomas7353 tomas7353 komentáře u knih

Organizace znalostí: klíčová témata Organizace znalostí: klíčová témata Helena Kučerová

Inu jak to popsat. První prokousání knihou bylo velice bolestné a vyžadovalo z mé strany mnoho trpělivosti a moc jsem si z toho nevzal. S odstupem času je to ale kniha, ke které se vlastně během studia Knihovnictví nejvíce vracím, protože mi pomáhá usadit věci do kontextu. Věcný rejstřík je pro mě nepostradatelný a je to první kniha po které sáhnu, když se cítím ztracený. Minimálně mě vždy nasměruje k tomu co vlastně hledám. Každý řádek knihy je nabitý informacemi.

18.07.2023 5 z 5

Detox hlavy Detox hlavy Vít Aora

Opravdu jste vděčný za Kiosakiho???? Svědomí má v mém životé důležitou úlohu a u každého, kdo se jeho úlohu snaží zpochybnit je na místě obezřetnost. Ke knize jsem se dostal od prodejce na burze (jen pro představu, kde se čte) a vyznívá jako lehká obhajoba ignorování etiky společnosti. Klobouk dolů před rychle odsýpajícím textem ale také je nutno dodat, že font pomohl natáhnout knihu na dvojnásobek. Rady do života od dvacetiletého "podnikatele", které jste mohli číst/slyšet i jinde ale v tomto případě si za výborný marketing připlátíte. Eza už bylo prostě moc..Obsahově slabé a plitké ale forma opravdu na úrovni. Nejste Vy náhodou z Prahy? Leccos by to vysvětlovalo... PASIVNÍ PŘÍJEM.....

20.06.2023 odpad!

Deset tisíc změn se znovu mění. Dno všeho vrchol prázdnoty Deset tisíc změn se znovu mění. Dno všeho vrchol prázdnoty Petr Kotyk

Tak něják jste slyšeli jak to celé bylo a že tam někde něco někdo řekl či napsal.... K této knize jsem se také dostal relativně náhodou( památník národního písemnictví - při práci na: Četba během totalitního ČSSR) a ikdyž byla z mé strany snaha knihu odložit, protože je spíše o tvůrcích, nešlo to... velice zajimavá inspekce do vnímání světa. Rozhovory jsou až překvapivě otevřené co se pocitů a tvůrčího procesu týče. Každý rozhovor je unikátní a osobitý. Nežilo se úplně špatně, prostě se žilo ale zároveň z toho cítíte tu opatrnost z toho co kdo říká i dnes.... Děkuji

16.12.2022 5 z 5

Změna myšlení Změna myšlení Susan A. Greenfield

Ze začátku se to tváří jako hrozná s....a. Autorka věnuje velkou část úvodu tomu, aby obeznámila čtenáře se svým "egem"(Je mi jedno že si vystoupila ve sněmovně lordů. Proč o tom mám číst 6x na 25 stranách). Postupem času si ale názor autorky sedá trochu do objektivnějších sfér. Já se na knihu jako médium dívám tak, že něco dává něco bere a po celou dobu jsem nedospěl k názoru, že počítačové hry by na tom byly jinak. Kniha tak pro mě vyzní jako obhajoba nadřazenosti knihy nad ostatními medii. Jako 32letý mamánek, který třetinu dosavadního života strávil na počítači mimo společnost, si uvědomuji úskalí moderních technologií při jakékoliv komunikaci s vnějším světem ale také jde cítit jistá generační propast mezi mnou a autorkou. Nepochybuji o vzdělanosti(opravdu oceňuji snahu o objektivitu které nelze dosáhnout ani na mé straně)ale obrovská část univerza chybí. Určitě jsem si začal některých věcí ve společnosti a hlavně u sebe více všímat.

02.07.2021 5 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Nebýt obří marketingové podpory .....

15.07.2020 1 z 5

Informatika Informatika J. Glenn Brookshear

Nevím jak knihu hodnotit určitě jsem si z ní něco odnesl a také se dívám na informatiku jinak.

30.06.2020

Telemarketing v praxi Telemarketing v praxi Květoslava Santlerová

-VELICE KONSTRUKTIVNÍ ZPĚTNÁ VAZBA PRO PRÁCI OPERÁTORA-
Knihu jsem si pořídil když na mé dotazy v práci neexistovali odpovědi a musím napsat že tuto problematiku obsáhne obstojně (získáte ucelený pohled jak celá ta symfonie kolem funguje až mě překvapilo že popisovaná kostra celého byznysu je dost přesná i v našem externím callcentru) . Samozřejmě všechno jde ku předu a některé postupy mohou být překonané ale celkově jsem i díky této knize odcházel s velice slušnou reputací.
Já jsem spíše zastánce nulových mantinelů ale protože je Telekomunikace kouzelná a může být dost intenzivní, je uklidňující že tu cestu někdo prošel přede mnou. Obsahuje jak postup pro prodej tak následný servis včetně coll, ret, atd nemluvě i o psychické podpoře. Věci jsem si zkoušel hned v praxi a efekt byl opravdu cítit( použité strategie přebírali i ostatní operátoři) . Jako vstupní manuál je optimální protože opravdu ušetří spousty času a nervů nejen vám ale i klientům.

07.03.2020 5 z 5