tomas3272 tomas3272 komentáře u knih

Paměti katovské rodiny Mydlářů 3. Syn Jan, nový kat staroměstský Paměti katovské rodiny Mydlářů 3. Syn Jan, nový kat staroměstský Josef Svátek

Opět velice pěkné čtení osudů staroměstského kata Mydláře. Nejvíce mě bavila část, kdy švédové obléhali Prahu. Jen by mě zajímalo, zdali je pravda vše, co Mydlář udělal, aby pomohl. Musím si to vyzjistit.

21.01.2017 4 z 5

K tomuto dílu jsem přistupoval s respektem, protože jsem si nebyl zcela jistý, jak bude fungovat rozsah knihy se "zábavností". Přece jen je husitství poměrně komplikovaná doba a měl jsem strach, že autor zabředne do začarovaného kruhu nezáživného vyprávění. Musel jsem se ale smát své neznalosti. Jelikož jsem zatím nečetl Přemyslovskou epopej, tak jsem v zásadě netušil s kým mám tu čest. Kniha byla víc než čtivá, bylo to skvělé vyprávení dané doby z několika pohledů, kde mě bavil snad každý příběh. Musím všem doporučit a už se těším, až si pořídím další díl.

15.10.2016 5 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

Velice čtivá kniha, bavil mě post-apo příběh, odehrávající se v naší zemi. Měl jsem to za pár dnů přečtené, i když musím podotknout, že cca v prostředku byla kapitola, která mě absolutně nebavila. Když ale pominu tohle, tak jsem se bavil a příznivcům tohoto žánru rozhodně doporučuju přečíst.

05.08.2016 4 z 5

Paměti katovské rodiny Mydlářů 1. Z magistra medicíny pacholkem katovým Paměti katovské rodiny Mydlářů 1. Z magistra medicíny pacholkem katovým Josef Svátek

Skvělá kniha, která vás vtáhne do tehdejší doby. Z knihy si člověk dokáže představit, jak to tehdy vypadalo a chodilo. A archaická čeština dodává všemu správnou atmosféru. Vyplatí se přečíst.

13.05.2016 5 z 5

Zpověď Kukaty Zpověď Kukaty Josef Žemlička

Zajímavě pojatá kniha, vcelku čtivá a poutavá. I díky této knize si člověk může udělat obrázek o tehdejší době. Ten kdo si ji přečte neprohloupí.

13.05.2016 3 z 5

Rekviem za mrtvou říši Rekviem za mrtvou říši François Fejtö

Výborná kniha. Poutavě a věcně popsané události, jenž měly za důsledek rozbití mnohonárodnostní monarchie.

01.02.2015 5 z 5

Král železný, král zlatý Král železný, král zlatý Ludmila Vaňková

Davam pouze 3 z 5, protoze bylo v knize, dle meho nazoru, az moc "romantiky". Nekdo to samozrejme muze naopak kvitovat, ale me to nesedelo. Dale je velka skoda, ze bitvy nebyly zpracovane vice do hloubky. Obecne vzato ale se mi kniha libila a muzu ji doporucit!

28.09.2014 3 z 5