Tlapka Tlapka komentáře u knih

Vyšehrad Vyšehrad Julius Zeyer

Mám ráda pověsti z dob kněžny Libuše a jejího rodu, takže se mi líbil i Vyšehrad. Líbilo se mi prohloubení notoricky známých motivů (Proč jen Bivoj zabil toho kance, no?) i poměrně dobrá čtivost, jen v Libuši zkomplikovaná množstvím vkládaných příběhů. :)

22.06.2013 5 z 5

Balady a romance Balady a romance Jan Neruda

Ne všechny balady či romance se mi líbily, ale na výběr je jich dost na to, aby si každý našel tu svou. Takže za mě 4*. Pokud se člověk na četbu nesoustředí, bude mít se vstřebáním a doceněním problém, je třeba vnímat každé slovo - ale pokud tak učiníte, pochopíte toho dost a dost. :)

22.06.2013 4 z 5

Protichůdci Protichůdci Václav Bolemír Nebeský

Báseň se mi s pochopením podařilo přečíst až na třetí pokus. Člověk musí být nalazen na správnou vlnu... pak je to dobrá báseň. Pokud ne, tak je jen jakýmsi depresivním obrazem, ke kterému potřebujete prozaický výklad.

22.06.2013 3 z 5

Zlý jelen Zlý jelen Václav Kliment Klicpera

Drama mi tak trochu připomínalo něco mezi nocí na Karlštejně a Slavnostmi sněženek. Celkový dojem z knihy mám zmatený, možná to bylo tím, že jsem při četbě byla nemocná, možná ne. Jestli to přečtu znova, možná hodnocení upravím. ;)

22.06.2013 2 z 5

Den mravenců Den mravenců Bernard Werber

A mě to bavilo. :) Podobně jako Dan Brown, i Werber se drží své zavedené šablony, která docela dobře funguje. Až na některé absurdity, které byly opravdu přitažené za vlasy (operace)...

26.08.2012 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Oproti Veronice jsem se do příběhu dokázala "dostat" a pastýři fandit. Knížka se mi líbila, jen scéna s proměnou ve vítr mi přišla trochu přitažená za uši. Ale zase nechala prostor pro fantazii a filozofování, asi jako scéna z King´s Cross v posledním Harry Potterovi. :)

01.08.2012 4 z 5

Otcem i matkou proti své vůli Otcem i matkou proti své vůli Zdena Frýbová

Lehce antikoncepční, ale velmi vtipná. Ano, nemám děti! :-D Rozmazlenost dětí mi lezla na nervy jen chvílemi, protože ony v podstatě nebyly zlé...byly to děti a některé věci chápaly po svém. Spíš mi připomínaly Švejka, ten taky plnil, co se mu řeklo, až moc doslovně. :) Super čtení na dovolenou. A druhá část s detektivní zápletkou taky není špatná. Četla jsem několikrát a budu číst zas! :)

20.07.2012 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Nevím, jestli jsem si od této knihy jen tolik slibovala, nebo prostě není tak fantastická. Coelho mi jako vypravěč nesedl (ani jako chvilkový aktér děje) a nedokázala jsem se do Veroniky doopravdy vžít a fandit jí.
Doopravdy se mi líbil jen konec. Z takové myšlenky se toho podle mě dalo vytřískat o něco více...

17.07.2012 3 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

První díl se mi zdál paradoxně nejslabší, ale pořád dost dobrý,když si chce člověk odpočinout a přečíst něco nenáročného. Pokud si tedy text nemusí překládat. :)

19.06.2012 4 z 5