Tilte Tilte komentáře u knih

Ti, kteří raději kopřivy Ti, kteří raději kopřivy Džuničiró Tanizaki

Pokaždé, když tuhle knihu čtu, žasnu nad její aktuálností. V manželství to chodí pořád stejně a tradice upadají v zapomnění. Tanizaki brilantní jako vždy i díky výbornému překladu.

04.12.2015 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tady asi došlo k omylu, nejedná se o knihu ke čtení. Je to výrobek určený k prodeji, který na první pohled připomíná knihu. Vlastně je to trestny čin klamání spotřebitelů.

24.07.2015

Verše psané na vodu Verše psané na vodu Bohumil Mathesius

Výborné převední japonské poezie s duší a historickou hodnotou, prostě klasika.

04.07.2015 4 z 5

Dědeček na scestí a 300 dalších míchaných nápojů Dědeček na scestí a 300 dalších míchaných nápojů Ivan Crha

Kniha mého dětství, chtěla jsem být honem dospělá, abych všechny ty senzační recepty mohla vyzkoušet. Recepty jsou dnes už trochu zastaralé, ale průvodní text je stále svěží.

04.07.2015 5 z 5

Kdy bude konečně zase všechno takové, jaké to nikdy nebylo Kdy bude konečně zase všechno takové, jaké to nikdy nebylo Joachim Meyerhoff

Čtivé, dojemné a uvěřitelné vyprávění. Nemohla jsem se dočkat, až budu zase moci číst a zároveň jsem si knihu dávkovala, aby mi chvíli vydržela.

04.07.2015 4 z 5

Kniha o orgasmu Kniha o orgasmu Kateřina Janouchová

Návodná příručka použitelná pro obě pohlaví. Vhodné i pro nečtenáře (rozuměj: partnera, který nemá čas a chuť číst), neb je psána v heslech.

29.06.2015 4 z 5

Vzít život do vlastních rukou Vzít život do vlastních rukou Gudrun Burkhard

Kvalitní úvod do práce s biografií podle R. Steinera. Dobře čitelné i pro neznalé antroposofie. Velmi pěkně zpracované vydání, příjemný překlad a moje oblíbená Markéta Kotková na obálce.

29.06.2015 4 z 5