Tichéroky2023 Tichéroky2023 komentáře u knih

Babka gaunerka Babka gaunerka David Walliams

David Walliams je můj oblíbený britský komik známý z Little Britain (jedná se o humoristické skeče pro dospělé, je to taková dvojka jako u nás Lábus a Keiser, ne náhodu tuto audio knihu namlouvá pan Lábus) a při mé scrollování na audiotéce jsem narazila na jeho audio knihu pro děti a mé srdce zaplesalo, to bude jízda jak pro dospělé, tak i pro děti!!! A byla. Malý Ben každý pátek jezdí ke své babičce na noc, protože jeho rodiče musí nutně jet na přímý přenos Tance s hvězdami. Pro malého Bena je většinou nudný večer, plný kapustové polévky, hraní scrabble až do té doby než zjistí, že babička je má nezvyklý koníček a to loupení drahých šperků..... Kniha má ovšem zajímavý obrat, který tu rozepisovat nebudu. Jen chci zmínit, že David Walliams si uchoval dětskou duši asi do dospělosti a jeho smysl pro humor se tu opět projevuje, že se zasmějou i malí i velcí.

05.01.2024 5 z 5

Tajemství v lahvi: příběh hrdinství Ireny Sendlerové Tajemství v lahvi: příběh hrdinství Ireny Sendlerové Anna Czerwinska-Rydel

Koupila jsem dceři pod stromeček, tak mě to zaujalo, že to čtu sama. Je to smutné téma, ale myslím si, že i o těchto věcech by měly děti vědět. Ilustrace jsou dechberoucí.

07.01.2024 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Za zavřenými dveřmi. Jedno idylické manželství, snový pár, krásný dům, prostě pohádka, ale to by byla nuda. Grace, elegantní dáma, vynikající kuchařka a zároveň vězeň. Jack pohledný, úspěšný právník, milující manžel , co rád zamyká svou manželku doma, nechává hladovět a manipuluje s ní skrz její rodinu, zní to neuvěřitelně, ale když se začnete do knihy víc a víc, tak to docela uvěřitelné je. Moje první kniha od B.A. Paris a asi časem zkusím i další, prostě dobrý thriller, který ke konci nechcete pustit z rukou

05.01.2024 3 z 5

Kéž bys tu byl Kéž bys tu byl Jodi Picoult

Takže první věc, toto byla první kniha od Jodi Picoult a první kniha, kterou jsem koupila kvůli obalu, i když si kolikrát říkám v životě, don't judge the book by the cover, tak tady jsem to udělala. Pak jsem si přečetla anotaci, ta mě nadchla, odjet na exotický ostrov Isabellu na Galapágách, kde hlavní hrdinka přehodnotí svůj život, i když ho má super, žije v New Yorku, se skvělým snoubencem, má skvělou práci...., ale i tak nastanou pochybnosti.
Pak nastane nečekaný zvrat, který mě teda překvapil a jsme v době covidové. Kdybych věděla, že to bude o covidu, tak bych si knihu nevybrala, ale musím říci, že tady ten covid byl zpracován docela rozumně a hlavně jsem chtěla vědět, jak to s hlavní hrdinkou skončí a skončilo to .....
S dílem této autorky hodlám pokračovat má velmi široký záběr a tak jsem zvědavá, jak zpracovala další témata.

05.01.2024 4 z 5

Julie mezi slovy Julie mezi slovy Petra Dvořáková

Poslouchala jsem s dcerami, 6 a 8 let jako audio knihu, všem se nám líbila. Je to smutné téma, ale všechny knihy pro děti nemohou být veselé, ale je zpracována dětský. Bylo moc fajn, že kniha skončila dobře, brečela jsem. Knihu jsme poslouchaly již několikrát, je naše oblíbená. Trochu mi to připomíná Luisu a Lotku, tam to taky není veselé téma a je to přitom klasika. Paní Dvořáková je moje krevní skupina.

06.01.2024

Sběratelka příběhů Sběratelka příběhů Sally Page

Co k tomu říci? Mám ráda příběhy, co vyprávějí uklízečky, hospodyně, pokojské. Po jiných knihách s podobným tématem jsem čekala asi více, ale i tak to byla příjemná plavba s koštětem, vysavačem a prachovkou za různými lidskými osudy a plejádou lidských figurek. Oni někteří zákazníci, co si objednávání úklidové služby stojí za popis. Závěr příběhu a osobní tajemství paní uklízečky Janice bylo docela síla, ale to se u těchto knih očekává.

27.03.2024

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Kniha o dětství v 90.letech, kniha působí, že se tam nic neděje, ale ono děje, někomu se rozejdou rodiče, a to má za následek spoustu nepěkných věcí, někomu se narodí postižený sourozenec a taky se život jeho rodiny změní... Líbí se mi střih do dospělosti, kdy tlustá Jitka již není tlustá třeba, kdy se hlavní hrdinové setkají, i když závěr je otevřený. Poslouchala jsem na Audiotéce, zpracování famózní, Václav Neužil, Marta Issová a Anna Kameníková, zvládli dětské hlasy a i dospělé, moje dcery tuto audioknihu poslouchají teď pořád, hrozně se jim líbí. Takže já tuto knihu začínám umět zpaměti.

06.01.2024 5 z 5