terka95 terka95 komentáře u knih

Potrhlí Troutmanovi Potrhlí Troutmanovi Miriam Toews

Kniha má zajímavý námět - rodina se musí spojit, když matka dvou dětí má psychické problémy. Ale kniha mě až moc nenadchla, Hattie hledá se svým synovcem a neteří, jejich otce, jede z Kanady do Ameriky a dokonce chtějí jet až do Kalifornie.. jedou do města, o kterém vědí, že by tam možná mohl být hledaný otec..při takových vzdálenostech (a i kdyby nebyly) se přece pokusím najít informace předem, kniha se odehrává v moderní době.. a ne, že se vydám jen tak, po celé Americe s dvěma dětma.. v této knize také skoro nikdo nemá mobil. A uvozování přímé řeči mi ze začátku opravdu chybělo. Konec je nadějný, ale nemohu hodnotit jinak, než 3 hvězdami.

13.08.2015 3 z 5

Jedenáct Jedenáct Mark Watson

Kniha, od které jsem toho příliš nečekala, ale velice mě překvapila. Zajímavé čtení o řetězci událostí, které můžete rozpoutat svým činem, aniž byste o tom věděli. U knížky musíte trochu přemýšlet a vybavovat si již zmíněná jména lidí, ale to jak vše do sebe zapadá - skvělé! Co mě moc bavilo, byly náhledy do budoucnosti hrdinů, bylo to neuvěřitelně zajímavé. Celou knihu bych hodnotila 4 hvězdičkami, ale ten konec! Konec,o kterém pořádně nevím co si myslet a přemýšlím nad tím, jak to tedy vše bylo. Takže hodnotím spíše 4,5* za originální motiv a konec, kdy do sebe opravdu vše zapadne. Myslím, že by si tato kniha zasloužila více pochopení a vyšší hodnocení. Doporučuji k přečtení :)

20.07.2015 5 z 5

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Mé první setkání jak s autorkou, tak s poslechem audioknížky. A obávám se, že možná mé hodnocení je ovlivněné tím, že jsem knihu nečetla, jen poslouchala, což pro mě bylo úplně nové. Začátek výborný, prostředek pokulhával (k poslechu jsem se musela i trochu nutit) a konec se mi opět velmi líbil. Popisování svých strastí, jak se s nimi autorka vypořádávala, náhled do jejího života..velmi zajímavé poslouchání. Jak už tady mnozí zmiňovali, v některých pasážích věčné "skuhrání" nad jejím zdravotním stavem i jinými okolnostmi bylo někdy až únavné, ale chápu, že si paní Ivanka Devátá prožila své. Svou knihu k poslechu namluvila velice dobře, můj přítel sice zprvu říkal, že její hlas je mu nepříjemný, ale rychle si zvykl. V budoucnu si chci určitě "přečíst" tuto knihu znovu, ne jen formou audioknížky a porovnat - zda se mi líbí více psaná forma, nebo audioverze (a celkově zjistit, jestli audioknihy jsou opravdu pro mě). Určitě se chystám k dalším knížkám paní Deváté, protože humor se této autorce rozhodně nedá upřít a mně se moc líbí :)

18.07.2015 3 z 5

Padesát stínů Adama Padesát stínů Adama Rossella Calabró

Motiv i pojmutí knížky je zajímavé, musím říct, že některé pasáže byly i úsměvné (hlavně ty krátké "Stíny"), některé pasáže ale naprosto trapné, například "Adamovo triko umaštěné od vepřoknedla". Tato knížka je určená pro bezmezné milovnice trilogie Padesát odstínů šedi atd. a Mr. Greye, já sama jsem přečetla pouze první díl a příliš mě nezaujal. Pro zajímavost bych si chtěla přečíst i Padesát stínů Evy, protože jsou to spolu s "Adamem" knížky, které přečtete hned, ale velký dojem ve mě kniha nezanechala a pokud Greye nemilujete, bezpečně se bez této knihy obejdete.

30.06.2015 2 z 5

Rodinné křižovatky Rodinné křižovatky Patricia Scanlan

Myslela jsem, že mě tato kniha nezaujme, ale jsem z ní nadšená a určitě si jí někdy přečtu znova! Někdy jsem se nemohla od knížky odtrhnout, moc mě zajímaly osudy hlavních hrdinů. Moc se mi líbilo vystavění děje do Irska, ale i do Emirátů. Vřele doporučuji :)

29.06.2015 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Krásná kniha, skýtající i beznaděj, která vás povede k zamyšlení o postavení žen a o arabském světě. Hodnotím mezi 4-5* kvůli tomu, že jsem možná čekala trochu více strhující děj.

22.06.2015 4 z 5

Čekej, až přistanu Čekej, až přistanu Heinz Günter Konsalik

Oddechová detektivní kniha z leteckého prostředí - prostředí, které mám velmi ráda. Kniha se mi líbila, ale přišla mi opravdu málo uvěřitelná - takhle by se to, podle mě, opravdu stát nemohlo.. autor však píše čtivě a námět je také zajímavý, atraktivnější by však byl, kdybych mu věřila. Co bych ještě doplnila, tak to, že chytlavý název knihy nekoresponduje s dějem.

21.06.2015 3 z 5

Manželova zlatíčka Manželova zlatíčka Bridget Asher (p)

Knížka je oddychová, taková - půjčit z knihovny a zase vrátit, nebudete na ni dlouho vzpomínat a mít ji stále v mysli. Ale mě se docela líbila, i když tahle story je málo věrohodná (námět mi ale příjde zajímavý). Další knížku od autorky Láska v Provenci bych si chtěla přečíst, i přesto, že jsem z této knížky tak moc nadšená nebyla :)

21.06.2015 3 z 5