teri_blst teri_blst komentáře u knih

Zloději štěstí Zloději štěstí Sean Michaels

Magický divno realismus v Montrealu… autor nešetří popisy a čtenář se v tom může ztrácet. Jakmile jsem si na to zvykla hodně me to bavilo a užívala jsem si vykreslené situace. Jsem jediná koho baví detailní popisy jídel jejich vůni a chuti? Asi ne
Příběh ma tri části - rodinou ságu řeckých hokynaru, sazkovou prognozovaci firmu Králičí pracku a pak samotný gang zlodějů stesti. Všechny části byly skvěle vykreslené, nápad byl hodně originální a zároveň zasazeny do běžného prostředí, ze to zkratka fungovalo. Co už fungovalo méně byla snaha linie nějak propojit což se vlastně nestalo. Závěr vyšuměl hodně do prázdna, přišlo mi to najednou utnuté, příběh (i čtenář) by si dle mého zasloužil víc.

Radost to číst, zklamání to dočíst. To se mi moc často nestává

Výborný překlad

07.01.2023 4 z 5

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Příběh byl skvělej originální a dojemnej, ale ta vtipná omáčka kolem (většina knihy) občas vyloženě nestravitelná...
Kniha mi na začátku přišla jako vleklá změť přisprostlých anekdot a zas a znovu opakovaných vtipů. Postavy, hlavně ty ženske jsou hodně ploché a pro mě osobně málo uvěřitelné, tak nějak mi z toho moc vyskakovala macho představy autora jak to taková správná ženská asi má (takovou by asi pohledal...). Chápu, že tohle může fungovat na Stand up comedy, hodně to z toho čouhá, ale u románu to občas drhne. Abych nebyla jen kritická, v momentě kdy se dějové linky postav konečně protnou (až za půlkou) tak to začne mít šmrnc a spád. Některé momenty jsou povedené, postava Luny to celkem drží. Dočetla jsem, závěr se mi líbil, ale rozhodně to nebyla taková pecka jak jsem po přečtení místních komentářů čekala

10.01.2022 3 z 5