Zloději štěstí

Zloději štěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462335/bmid_zlodeji-stesti-nBq-462335.jpg 4 2 1

Zloději štěstí jsou druhým románem Seana Michaelse a řeší zajímavé otázky: Kde se bere štěstí? Co stojí? A kolik je ho potřeba? Hlavní hrdina Theo pracuje v rodinné samoobsluze a po večerech dělá stand-up komika, ovšem není nijak zvlášť úspěšný. Jeho přítelkyně se momentálně hledá při meditacích na poušti na druhé straně zeměkoule. A tak když v rodině dojde k několika převratným událostem po sobě, rozhodne se Theo zapomenout na staré sny a vzít štěstí do vlastních rukou. Tato snaha jej (spolu s čtenáři) odvede ze známého světa polic s olejem a košů s ovocem za dobrodružstvími v korporátních mrakodrapech, tajných sklepeních a na tropických ostrovech. O co jde matematickým géniům ze spolku Králičí pracka? A po čem pasou členové Gangu beze jména? Čtěte s námi a vsaďte se, že se nebudete nudit.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

The Wagers , 2019

teri_blst
07.01.2023 4 z 5

Magický divno realismus v Montrealu… autor nešetří popisy a čtenář se v tom může ztrácet. Jakmile jsem si na to zvykla hodně me to bavilo a užívala jsem si vykreslené situace. Jsem jediná koho baví detailní popisy jídel jejich vůni a chuti? Asi ne
Příběh ma tri části - rodinou ságu řeckých hokynaru, sazkovou prognozovaci firmu Králičí pracku a pak samotný gang zlodějů stesti. Všechny části byly skvěle vykreslené, nápad byl hodně originální a zároveň zasazeny do běžného prostředí, ze to zkratka fungovalo. Co už fungovalo méně byla snaha linie nějak propojit což se vlastně nestalo. Závěr vyšuměl hodně do prázdna, přišlo mi to najednou utnuté, příběh (i čtenář) by si dle mého zasloužil víc.

Radost to číst, zklamání to dočíst. To se mi moc často nestává

Výborný překlad

Sean Michaels