tereziehl tereziehl komentáře u knih

Naděje pro Fleetwood Naděje pro Fleetwood Stacey Halls

Krásná kniha, jak vizuálně, tak obsahem. Četla jsem ji celkem dlouho, místy se fakt táhla, ale i tak se mě dotkla. Moc se mi líbily vsuvky s čarodejnictvím, nebo zvláštními znameními, které mu mohou být přisuzovány, na jednu stranu si říkám - nedovysvětlené, na druhou skvělý tah, poskytují čtenáři dostatek divných znamení, které si nedokáže vysvětlit a hledá tak příčinu. Oni ji tehdy našli v ďáblovi a ženách, co se nachomýtly okolo. Motiv lišky pro mě to stejné. Hezké. To přátelství bylo na jednu stranu tak zvláštní, že jsem si chvílemi říkala, zda za ním nestojí i nějaké city. Zajímavá knížka nutící k přemýšlení, která ale přecejen mohla trošičku víc odsýpat.

20.01.2024 4 z 5

Noční návštěva Noční návštěva Carol Goodman

Popravde nerozumim vysokym hodnocenim. Za me to bylo extremne nective a silene protahovane. Tak do 3/4 se nedelo vubec nic a co se delo potom byla slatanina Nadprirozeno uplne zbytecne a jen to pridavalo na lacinem dojmu a poslednich 20 stran uz neslo jinak nez jen preletnout ocima. Zapletka o nicem, bez zvratu. Po delsi dobe preslap. :(

30.12.2023 1 z 5

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Běžně čtu thrillery a ne psychothrillery, tohle pro mě bylo místy trochu moc. Ani ne tak tím, co se tam dělo - toho jsem čekala vlastně mnohem víc, ale surovostí jazyka, explicitním přemýšlením a konáním Milly a Morgan, z jejichž přátelství jsem měla btw spíš depresi :D
To ale vnímám čistě jako můj vnitřní problém, kdyby to bylo jinak, kniha by byla mnohem méně autentická. Za to, co mi vadilo tedy paradoxně hodnotím tak vysoko. Bylo to troufalé a opravdové, uvěřitelné a vnitřní dění v Milly bych řekla jako laik klidně celkem odpovídající situaci. Kvalitní kniha, velmi čtivá, já ale zůstanu asi spíš u “uhlazenějších thrillerů. :)

01.12.2023 5 z 5

Legenda Legenda Stephanie Garber

Mě Caraval baví. První kniha se mi líbila více, ale něco na té jeho magii prostě je. Objednala jsem další díl, těším se.

Update: Finale

Trápilo mě, že třetí kniha nevyšla přeložená, ale nezastavilo mě to a pustila jsem se do originálu. Příběhově za mě kniha ze všech nejlepší, nabitá nádhernými imaginacemi. Velmi jsem si ji užila. Co mi nesedělo v 2. knize se mi dovysvětlilo nebo vynahradilo ve 3. Krásný zážitek.

03.11.2023 5 z 5

Dokonalé děti Dokonalé děti Sophie Hannah

Strašně se mi líbil ten námět, byl asi jeden z nejzajímavějších, které jsem kdy četla. Proto jsem ale čekala i jedno z nejzajímavějších rozuzlení... Tohle pro mě bylo mnohem jednodušší a nudnější, než v jaké jsem doufala, ale stejně mě knížka moc bavila, přišla mi strašně zajímavá a kdyby v tom konci bylo ještě nějaké wow navíc, určitě bych dala 5 hvězd. Co bych kromě konce bez využitého potenciálu vytkla, byla velmi zmatečná přímá řeč. Něco mi ale nedovolí dát méně, než 4 hvězdy, asi se ještě nedokážu odprostit od toho skvělého výkopu.

24.10.2023 4 z 5

Sestra lovce čarodějnic Sestra lovce čarodějnic Beth Underdown

Neuvěřitelně silné čtení, pomalé a tíživé, ale námět to zkrátka vyžadoval a já jsem ráda, že kniha nikam nespěchala a dala čtenáři možnost opravdu se ponořit do příšerné atmosféry počátku čarodějnického šílenství. Jsem naštvaná, nešťastná. Knížka výborně reflektuje tehdejší dobu, chytrým jazykem a sympatickou hlavní postavou nabízí útěchu v mrazivých momentech. Závěr mě dostal.

10.10.2023 5 z 5

Pravá matka Pravá matka Shalini Boland

Dobré. Čtivé, přečteno rychle, ale když se podívám na krátké thrillery, které jsem hodnotila před tímto, nemohu víc, než 3 hvězdy. Bavilo mě to, ale možná bych čekala trochu víc a lepší atmosféry, větší hloubku postav.. nevím, nepodepsalo se to na mně. Četba na odpoledne ale určitě super.

02.07.2023 3 z 5