Terezaa611 Terezaa611 komentáře u knih

Božidara Božidara Veronika Hájek Hurdová

Hodně dlouho se mi nestalo, abych přečetla knihu během dvou dnů. I přesto, že jsem si myslela, že na čtení nemám čas, mi Božidara nedala spát a tak jsem musela číst dál a dál. Božidaru jsem si zamilovala. V knížce je jedno téma, které se v podstatě táhne celou knihou a to je téma mateřství, rodičovstí , vztahy dcera a matka. Tahle knížka ve mě dlouho zůstane a vím, že si ji ještě minimálně jednou budu chtít přečíst. Někdy mě knížka vzala za srdce, někdy rozbrečela a někdy rozesmála. Je poutavě napsaná a krásně se čte. Myslím, že každý v sobě můžeme najít kousek Božidary a jako pozitivum taky vidím to, pokud autorku trošku sledujete a znáte její životopis a humor, potkáte ji na stránkách Božidary několikrát. A pro mě to byla velmi milá setkání. Božidaru jsem dočetla a darovala dál a až si ji budu chtít přečíst znovu, koupím si další a pošlu zase dál. :D
Tereza

30.12.2022

Malinka Malinka Dita Táborská

Je až neuvěřitelné, jak na jednu knihu může mít tolik lidí, tolik názorů. Myslím si, že Malka vůbec nebyla zlá ani sobecká. Podle mě většina nepochopila to poselství knížky, kterou držela v ruce. Chápu její touhu a hledání identity, biologické matky. Myslím, že Inu milovala a Ina vidím, jako trochu vztahovačnou, vnucující pomoc. Mysím, že tyto vztahy nepochopí někdo, kdo něco podobného nezažil. Taky možná proto tu knihu chápu uplně jinak, než většina. Ina je pro mě tak trochu zrcadlem. Děkuju za možnost si tuto knihu přečíst. Autorka píše jiným způsobem, ale mně to nevadilo a dobře jsem se v knize orientovala. Přečetla jsem ji za dvě noci.

03.02.2021