tereza5564 tereza5564 komentáře u knih

Fandom Fandom Anna Day

Kniha mě zaujala už když jsem uviděla obálku a dokonce i pozitivní hodnocení od autora Labyrintu. Do knihy jsem se zabrala od začátku, místy jsem si však nebyla jistá. Některé pasáže byly trochu vyumělkované, některým jsem moc nevěřila, některé postavy mě místy dost štvaly, až na Ashe a Natea. V konečném důsledku se mi kniha však velmi líbila, příběh skvěle vystavění, nápad který se rodí v hlavě snad všem čtenářům, kdy se chtějí podívat do země své oblíbené knihy. Jestli vyjde pokračování (což doufám, že vyjde) s radostí si ho přečtu.

20.07.2018 4 z 5

Prozřetelnost Prozřetelnost Jamie McGuire

Připadalo mi to spíš jako příběh o vztahu Niny a Jareda, paranormálna tam moc nebylo, až na zmínky o něm. Čekala jsem to asi akčnější a více...více andělů a toho všeho. Nedostatek prvků, o kterých kniha hlavně měla být mě zklamala. Nina mi taky trochu neseděla, jednu chvilku se snažila být ''bezcitná'' a potom brečela snad kvůli všemu. Některé věci se zdály hodně přitažené za vlasy, ale nakonec to byl celkem příjemný příběh, spíš taková oddechovka. Nic co bych si přečetla znovu nebo se vrhala na druhý díl.

12.07.2018 3 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Na knihu jsem dlouho slyšela obrovskou chválu, tak jsem neodolala a vrhla jsem se do čtení. Těšila jsem se na podobnost s příběhem Krásky a Zvíře, vzhledem k tomu, že z tohoto vychází i Dvůr trnů a růží a ten byl originální a skvělý, tak jsem si říkala, proč ne? Byla jsem zklamaná. Po třetině knížky jsem měla chuť ji odložit a už se k ní nevracet. Příběh začal banálně, až dětsky, kdy se dívka během půl dne do někoho ''asi'' zamiluje. Hledala jsem skryté významy nebo aspoň nějakou hloubku, ale marně. Rozhodla jsem se, že přesto knihu dočtu, třeba s lepším pocit. Jistá originalita tady přece byla, asi po půlce se stala kniha mnohem čtivější a zajímavější, přesto stále měla trochu naivní nádech. Skvělá byla opora o řeckou-římskou mytologii, která se ze začátku lehce nudně opakovala dokola, nakonec však skvěle vygradovala. Konec byl trochu očekávaný, žádné velké překvapení.
Přesto všechno byla knížka dobrým oddechovým příběhem, který je za chvilku přečtený, proto pokud hledáte něco nenáročného bez jakýchkoliv významů, nad kterými byste museli přemýšlet, dá se označit za výbornou knihu.

08.05.2018 3 z 5