tefree tefree komentáře u knih

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Konečně knížka, která mě natolik vtáhla do děje, že jsem se ani nenadála a během pár hodin ji měla přečtenou. Zkrátka se od ní nedalo odtrhnout. Jasně, nejedná se o nějak originální zápletku a hned od začátku je jasné, jak to celé dopadne, ale způsob, jakým je kniha napsaná mě uchvátil. Neuvěřitelně čtivé, vtipné, roztomilé…prostě něco co vás zahřeje u srdíčka.
Joellen jsem si jako hlavní hrdinku opravdu oblíbila a do Camerona „hopsala“ McGregora se zamilovala. Vřele doporučuji a jenom doufám, že u nás brzy vyjde další kniha/y od této autorky.

14.02.2022 5 z 5

Seznam snů a neřestí Seznam snů a neřestí Alison Bliss

Za mě dost průměrná knížka. Ničím neurazí, ale ani nenadchne. Ani jednu postavu jsem si nijak zvlášť neoblíbila, takže mě jejich osud v podstatě vůbec nezajímal. Popravdě si za měsíc nebudu schopná vybavit o čem knížka byla, a za rok už ani nebudu vědět, že jsem ji četla. I když možná budu, protože ta příšerná obálka, která absolutně nesouvisí s příběhem se mi bohužel vryla do mozku.

01.11.2019 2 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Anotace této knihy mě opravdu zaujala, a proto jsem měla hodně velké očekávání. Což bylo jenom na škodu. Neříkám, že je kniha špatná, jen mě místy nudila a děj mi připadal až moc přetažený za vlasy. Chápu, že se jedná o červenou knihovnu, takže v podstatě nereálný příběh, ale čeho je moc toho je příliš. Vůbec mi nesedla hlavní hrdinka, která je zde vykreslená jako dokonalá bytost bez sebemenších chyb. Oba hlavní hrdinové ji bezmezně milují a ona není schopná se pro jednoho z nich rozhodnout. Jako vážně? Několikrát jsem měla chuť s ní zatřást ať už se konečně probere.
Musím ale přidat hvězdičku za obálku, ta se povedla :)

09.10.2019 3 z 5

Sexy mlékař Sexy mlékař Alice Clayton

Za mě tedy pořádné zklamání. Na knížku jsem se těšila, ale musela jsem se nutit abych jí vůbec dočetla. Sice bylo moc krásný, jak se autorka snažila ukázat hlavní hrdinku jako sebevědomou holku, která si věří i přesto, že má nějaké to kilo navíc. Bohužel to, co mělo působit jako sebevědomí, mě spíš připadalo jako arogance, nadutost a sebestřednost. A hlavní hrdina mě taky nijak zvlášť neočaroval. Za celou knížku se o něm skoro nic nedozvíme. Víme akorát to, že je bručoun, moc toho nenamluví a líbí se mu „úžasná velká prdel“ hlavní hrdinky.
Knížka mě nepřipadala ani vtipná, což by měla podle toho, jak se prezentuje. To bude ale nejspíš tím, že mě celý příběh absolutně nezajímal a dočítala jsem pouze z povinnosti…

17.07.2019 2 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Ufff. Myslela jsem si, že nikdy neoznačím knihu jako odpad, protože ať mám na knihu názor jakýkoli, vždy se za ní skrývá neskutečné množství práce jak samotného autora, tak i ostatních, kteří se na ní podílejí…
ALE!!! Zajímalo by mě, jestli toto myslela autorka vážně nebo to má být nějaká forma parodie. Bylo to nechutné, nereálné (jasně, typičtí středoškoláci) a chování hlavní hrdinky snad radši ani komentovat nebudu. Jediná věc, která by to vysvětlovala je, že jako mimino někomu spadla rovnou na hlavu. Ani jedna postava mi nebyla sympatická, spíš jsem je všechny nenáviděla a přála si, aby je už konečně přejel autobus.
Nechápu autorku, jak mohla něco takového napsat a už vůbec nechápu nakladatelství, že to vydalo.
A zároveň jsem naštvaná i na sebe, že mě tato kniha donutila porušit moji zásadu, že dočtu každou knihu, kterou rozečtu. Jsem přesně ten typ čtenáře, který knihu dočte i když ho nebaví a nějakým způsobem se k tomu dokope a zvládne to. Bohužel u této knihy se to nedalo. Obrovské zklamání.
Jediné, co se povedlo a vlastně mě i na tuto knihu nalákalo je obálka. Nádherná a opravdu skvěle plní marketingovou funkci…tím to ale končí.

30.01.2019 odpad!