tchor tchor komentáře u knih

Spoza mreží Spoza mreží Eleonóra Mojsejová

Nečítaj to! Fakt, dobre ti radím. Kniha (ak to tak môžeme nazvať) je sice tenká, že ju prečítaš za hodinu ale tej hodiny mi je teraz ľúto. Nenechaj sa nachytať.

12.01.2024 odpad!

Irenine deti Irenine deti Tilar J. Mazzeo

Osobne som tiež zo začiatku bojoval s formou knižky beletria/dokument. Neskôr som si na to čiastočne zvykol no a v závere ma autorka milo prekvapila, kde vysvetluje prečo a ako na diele pracovala a musím povedať, že mi to všetko začalo dávať zmysel a nakoniec forme nemôžem vytknúť nič. Jediné čo mne osobne chýbalo v knižke boli fotky pre lepšiu vizualizáciu.

28.10.2020 5 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Príliš idealizovaný a nekritický pohľad na ranné kresťanstvo v jeho pravdepodobne najčistejšej podobe. Čo je asi hlavnou črtou diela, nie však jedinou. Psychopatický úchylný vládca s infantilnou dušou a jeho riťolezci a ľud, ktorému stačí chlieb a hry na to aby sa nebúril sú črty, ktorých paralely môžme nájsť aj dnes. Tak sa mi tematicky vynára otázka, kam sme to teda dokráčali? Každopádne kniha je výborne napísaná a vtiahne človeka do deja vcelku rýchlo, čo sľubuje rýchle a pútavé čítanie.

09.10.2020 4 z 5

Stratený raj Stratený raj Rudolf Sloboda

Miestami som sa musel zamysliet sám nad sebou. Jemná depka z "no future" života sa hlásila o slovo. Večer som ju zahnal pivom. Hmm, snáď to nebude až také zlé.

08.10.2019 3 z 5

Majster a Margaréta Majster a Margaréta Michail Bulgakov

Ok, nemôžem sa zbaviť pocitu, že mi niečo podstatné uniká resp. niečo zostalo skryté tam niekde medzi riadkami a ja som to nebol schopný dešifrovať. Každopádne nazrieť Bulgakovovi do hlavy je celkom jazda. Mňau.

04.10.2019 5 z 5

V zajatí geografie V zajatí geografie Tim Marshall

Výborná kniha vykresľujúca obraz pre pochopenie krehkých vzťahov a napätých situácií či konfliktov vo svete na základe geografie jednotlivých krajín. Aj keď je samozrejmé, že globálnu politiku ovplyvňuje ďalších x faktorov, pre pochopenie súčasného sveta ako mozaiky vzťahov vytváraných kontinuálne naprieč dejinami, je kniha postačujúca. Na prvý pohľad sa síce môže zdať ako "ťažšie čítanie" ale v skutočnosti sa číta rýchlo a ľahko.

24.02.2019 5 z 5

Tantalópolis Tantalópolis Peter Macsovszky

Knihu som čítal cca 2 roky dozadu a vôbec si neviem vybaviť o čom to bolo. Mám taký pocit, že som to nevedel ani bezprostredne po dočítaní:) Pamätám si akurát, tú divnú štylistickú úchylku rozkúskovať vety štýlom Slovo. Ďalšie. Slovo. atď, čo má dosť iritovalo. Prišlo mi to zbytočné a také nejaké nasilu. Skôr ako originálny prvok to považujem za zbytočnosť. Samozrejme je to len subjektívny názor. Celkovo ma toto dielo minulo, sorry. Každopádne prajem autorovi veľa zdaru do ďalších počinov a verím, že si kniha nájde svojich fanúšikov. Mier

02.02.2019 1 z 5

Traja kamaráti Traja kamaráti Erich Maria Remarque (p)

Vždy, keď si spomeniem na túto knihu, dostanem chuť na rum...

19.01.2019 4 z 5

Jáchymovské peklo Jáchymovské peklo Rudolf Tibenský

Posolstvo jasné a dôležité...ale nejak sa mi to ťažko čítalo, čo sa týka štýlu písania nie obsahu.

19.01.2019 3 z 5