Tave Tave komentáře u knih

Myslet srdcem: Psychedelická cesta Latinskou Amerikou Myslet srdcem: Psychedelická cesta Latinskou Amerikou Jitka Juliet Navrátilová

Tahle kniha léčí a po dočtení vám zůstane jemný úsměv na tváři. Doporučuji.

10.11.2022 5 z 5

Návrat na Rapa Nui po třiceti letech Návrat na Rapa Nui po třiceti letech Pavel Pavel

Pavel Pavel krásně a poutavě rozšiřuje své vyprávění z roku 1988. Dozvíme se postupně historii ostrova a jeho obyvatel, některé pověsti i to, jak se ostrov mění v posledních letech. Z knihy je cítit láska k ojedinělému místu, pupku světa, který se stal Pavlovi osudem. Pohodové a zajímavé čtení.

18.10.2022 5 z 5

Josef Mařatka Josef Mařatka Jiří Mašín

Tahle kniha je pohlazení po duši. Vyprávění o životě umělce žijícího, z dnešního pohledu, v romantické době. Muselo to být krásné (i náročné), být součástí časů, kdy se umění bralo a prožívalo vážně, scházet se s velikány Rodinem, Slavíčkem, Myslbekem, Muchou a spoustou dalších v ateliérech a tvořit pro budoucí generace. Pro nás. Z pera jednoho z našich největších sochařů k vám promluví svět, který tu byl před sto lety. A promluví krásně, protože J. Mařatka je zdařilý vypravěč. Kniha mě mile překvapila, pobavila i dovzdělala. Jistě se k ním vrátím a doporučuji ji jako pohodové čtení. Třeba v letním altánku, kde kolem voní růže, servíruje se lahodný nápoj a nikam nespěcháte. Svět počká, Mařatka vás totiž vezme do Francie a do Čech roku 1920.

15.06.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Okno do jiného světa. Neskutečné.

15.07.2021 5 z 5

Klíčem je klid Klíčem je klid Ryan Holiday

"Někteří autoři udílejí rady, Ryan Holiday destiluje moudrost". Komentář ke knize od Cala Newporta s nímž musím absolutně souhlasit. Moudrost starověkého světa je v této knize předkládána tak, že se vám dostane pod kůži, nadchne vás a donutí si po čase tuto knihu přečíst znovu. Vřele doporučuji.

05.03.2021 5 z 5

Čaroděj z horní Amazonie Čaroděj z horní Amazonie Frank Bruce Lamb

Tuto knihu přečtete jedním dechem, vezme vás do barevného ale drsného světa amazonského pralesa a jeho obyvatel. Indiáni, žijící na první pohled zdánlivě primitivně postupně zasvěcují nového člena svého kmene do tajů přírodních znamení, halucinogenních nápojů a jimi vyvolaných vizí. Mladík se časem vyrovnává se svým únosem, stává se z něj plnohodnotný člen komunity a vybudovává si výsadní postavení, které směřuje až k pozici náčelníka. Knížka vás vezme do světa duhových papoušků, vřešťanů, jaguárů a černého pantera a odvypráví poutavý a napínavý příběh. Sama se k němu časem ráda vrátím.

27.11.2020 5 z 5

Klasická čínská medicína - Základy teorie V. Klasická čínská medicína - Základy teorie V. Vladimír Ando

Celá série knih podává ucelený a kompletní pohled na klasickou čínskou medicínu. Pátý díl se věnuje učení diagnostice nemocí a principům prevence a léčby.

09.10.2020

Klasická čínská medicína - Základy teorie III. Klasická čínská medicína - Základy teorie III. Vladimír Ando

Celá série knih podává ucelený a kompletní pohled na klasickou čínskou medicínu. Třetí díl se věnuje učení o příčinách nemocí a etiologii.

09.10.2020 5 z 5

Klasická čínská medicína - Základy teorie II. Klasická čínská medicína - Základy teorie II. Vladimír Ando

Celá série knih podává ucelený a kompletní pohled na klasickou čínskou medicínu. Druhý díl se věnuje učení o jinu a jangu, učení o pěti prvcích a učení o vnitřních orgánech.

09.10.2020 5 z 5

Klasická čínská medicína - Základy teorie IV. Klasická čínská medicína - Základy teorie IV. Vladimír Ando

Celá série knih podává ucelený a kompletní pohled na klasickou čínskou medicínu. Čtvrtý díl se věnuje metodám vyšetřování zrakem (pozorováním ducha šen, barvy, těla a pohybů, jazyka, výměšků, cévek, nehtů) čichem, dotazy a pohmatem.

09.10.2020

Lékárna v přírodě první léčitelská ročenka Lékárna v přírodě první léčitelská ročenka kolektiv autorů

Stručná kniha obsahem, ale bohatá na nápady, moudra a rady z přírodní lékárny, které jistě nadchnou k vyzkoušení. Ke každému měsíce je v knize uvedena spousta zajímavých pranostik a rčení. Dobře se čte.

16.06.2020 4 z 5

Sirius a souvislosti Sirius a souvislosti Murry Hope

Zajimave otazky i nastinene odpovedi. Z knizky si neco zajimaveho jiste každý odnese. Ke konci se jiz cetla pomalu.

13.06.2020 4 z 5

Martina s rodokmeňom Evy Martina s rodokmeňom Evy Martina Moravcová

Výborná kniha o síle vůle vítězit jedné sportovkyně. Poutavě psaná biografie o tom, jak se pro člověka sport stane nedílnou součástí života, ba spíše životní potřebou. Čte se rychle a poutavě.

10.06.2020

Strom života Strom života Ivana Špičková

Naprosto dokonalá knížka, se kterou se člověk "sečte" ani neví jak. Děj vás nenechá chvilku klidnými a během toho, jak postavám fandíte, trnete v napínavých okamžicích a rozčilujete se nad nevyzpytatelným osudem, uteče vám téměř 700 stran úplně samo. Před Ivanou Špičkovou smekám klobouk.

12.02.2019 5 z 5