tatruszka tatruszka komentáře u knih

Skye O’Malleyová Skye O’Malleyová Bertrice Small

Poutavý a napínavý příběh s kouskem anglické historie. Bavil mě až do konce.

Mansfieldské panství Mansfieldské panství Jane Austen

Kniha popisuje život stydlivé dívky, která díky své uzavřenosti prožívá spousty smutků a trápení. Příběh byl milý a poutavý, pro mě spíše oddechová četba. Jako všechny příběhy od Austenové končí příběh pro hlavní hrdinku dobře.

06.04.2013 4 z 5

Královna králů: magický příběh nesmrtelné Kleopatry Královna králů: magický příběh nesmrtelné Kleopatry Maria Dahvana Headley

Musím říct, že pojetí autorky Kleopatřina příběhu je na jednu stranu zajímavé a docela nestandartní. Samo o sobě je zajímavé, že se jí zmocnila zlá bohyně. Ovšem proměny do lvice a kobry se mi zdály až moc přehnané. Každopádně, kniha nebyla tak špatná, jak se píše, přečíst dala docela dobře a můžu říct, že mě příběh zaujal. I když se jedná o Kleopatru, historickou osobnost, se kterou by se mělo jednat poněkud uctivěji.

Čaroděj Čaroděj Wilbur Smith

Zpočátku mi trvalo, než jsem se do knihy pořádně začetla, ale nakonec jsem ji přečetla jedním dechem. Příběh je jako vždy napínavý, čtivý a pěkně plynoucí, nechybí ani tradiční scény, jak brutální tak erotické a to se mi na spisovatelových knihách líbí. Taky se mi líbí takřka pohádkový podtext, kdy dobro zvítězí nad zlem pomocí kouzelných schopností Taity. Příběh se mi moc líbil a doporučuji přečíst, stejně jako první dva díly.

06.04.2013 5 z 5