Královna králů: magický příběh nesmrtelné Kleopatry

Senzační román s historickým pozadím odkrývá fantastickou proměnu hlavní hrdinky – královny Kleopatry. V temném příběhu se dokonale prolínají řecká, římská i egyptská božstva a neuvěřitelně působivý děj dotvářejí tajemné obřady, mágové z Libyjské pouště i severské čarodějnice. Milostný vztah Kleopatry s Markem Antoniem dokládá význam hluboké lásky v životě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125382/kralovna-kralu-125382.jpg 2.419
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Queen of Kings, 2010

Kniha Královna králů: magický příběh nesmrtelné Kleopatry

hana4834
10.02.2019odpad!

Tak přečetla jsem to celi ale musela jsem se hodně premahat.

77fifi
16.03.2014odpad!

snaha byla ale nedočteno... po letech.......nejdřív přepisují skoro doslovně film... a pak slátanina

Ra-Amon
07.05.2013

Knihu hodnotím kladně,splnila vše co jsem od ni očekával. To, že se bude jednat o fantasy se skutečnými historickými postavami je již psáno na obalu,takže mi fascinují Ti,kteří píší že je kniha odpad a nemá nic společného s Kleopatrou a dalšími. Občas není špatné si od klasiky přeskočit k fantazii a nechat se unést do světa mystérií. Vystupují zde vedle historických postav rovněž řečtí a egyptští bohové, je zde podsvětí , prostě krásně vybarvené. Neříkám,že kniha je úplně dokonalá,ale já ji dávám pět hvězdiček, líbila se od začátku až do konce a spisovatelka dodrží slib,že se bude jednat o trilogii a příběh bude mít pokračování. Určitě by nebylo špatné si tuto knížku číst někde ve stínu,či pod slunečníkem, doplněné šuměním moře v Řecku nebo Egyptě. Vždyť z těchto zemí báje a legendy přímo číší a je škoda,že dnešní doba již toto opomíjí a to na co nejde sáhnout neexistuje.

tatruszka
06.04.2013

Musím říct, že pojetí autorky Kleopatřina příběhu je na jednu stranu zajímavé a docela nestandartní. Samo o sobě je zajímavé, že se jí zmocnila zlá bohyně. Ovšem proměny do lvice a kobry se mi zdály až moc přehnané. Každopádně, kniha nebyla tak špatná, jak se píše, přečíst dala docela dobře a můžu říct, že mě příběh zaujal. I když se jedná o Kleopatru, historickou osobnost, se kterou by se mělo jednat poněkud uctivěji.

trynitrix
26.01.2013

Musím dát 5 abych zvedla knížce skóre. Moje představa knihy byla historický román o Kleopatře svým způsobem byl ale že se stala nemrtvou docela pro mě šok ze začátku jako fantasy mam ráda ale bylo to tím že sem čekala něco jiného ale nevadí knížka se mi líbila teoreticky akce od začátku až dokonce, příběhy životů různě propleten a dávající smysl není co vytknout až na něco přehnaného ale fajne jinak závěr se mi líbil nejvíce.

VieVita
12.12.2012odpad!

Magické příběhy a fantasy mám ráda, ale tohle bylo moc i na mě. Kdyby se kniha nacházela v sekci knihy pro děti, tak by byl obsah i pochopitelný, ale jako četba pro dospělé? Větší hovadinu jsem ještě nečetla. První kniha, kterou jsem nezvládla dočíst. Opravdu se to nedalo:( bohužel

Katie*
21.07.2012odpad!

když jsem si tuto knížku půjčovala tak jsem si myslela,bůh ví co to nebude. zaujal mě popis knížky a první 4 kapitoly mě bavily. pak se z toho vyklubala docela solidní blbost. častokrát jsem počítala stránky do konce knížky a celou jsem ji přečetla jen s obtížemi... navíc bych řekla, že spisovatelka Kleopatru docela znehodnotila :/

Egypt Kleopatra

Maria Dahvana Headley