Skye O’Malleyová

Skye O’Malleyová https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2597/bmid_skye-o-malleyova-5CH-2597.png 4 167 17

Skye O'Malley série

Úvodní román stejnojmenné šestidílné ságy, autorčino nejslavnější dílo, představuje nejsvůdnější z žen, vášnivou Skye O’Malleyovou s havraními vlasy. Sleduje odvážnou kapitánku vlastní flotily, která dokáže přelstít i královnu Alžbětu, na její cestě plné romantiky a vášně. Ze zářivého Irska do bujného Alžíru a nakonec až do srdce Londýna pronásleduje Skye svou ideu jedinečné a věčné lásky.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

Skye O’Malley , 1982

babiočka
22.03.2024 4 z 5

Ale jo, něco jako Angelika po anglicku ;-)
Děj má spád, je docela zajímavý a až na některé příliš podrobné popisy solidní odpočinková četba.

PREBURDA
04.11.2023 4 z 5

Oprášila jsem, po x letech, první knihu ze série o Skye. Poprvé jsem sérií četla a doslova hltala ve svých mlaďoučkých letech, kdy otázky erotiky byly všeobecně tabu a romatický příběh pro mladičkou dívku velmi poutavý. Dnes, po letech, se na knihu dívám úplně jinak, příběh o Skye je stále velmi čtivý, napínavý a krásný. A tak si kladu otázku. Jak to vlastně měla samotná autorka se svým osobním sexuálním životem? Není knihy a nebyla by to BS, aby v nich nebylo zbytečně popsaných stránek sexem, někdy až brutálním a zvráceným. Knihy a příběhy jejich postav v nich, velmi čtivé.

Olga8480
21.05.2022 5 z 5

Poprvé jsem se s autorkou setkala před dvaceti lety při čtení knihy To srdce mé. Moc mě tento historický román zaujal. A tak jsem po letech ráda, že jsem získala i další díly.
Tento díl, který pojednává o Skye mě moc nadchl. Příběh silné ženy se kterou si osud až příliš zahrává vás určitě zaujme.
Proto se těším, až si opět přečtu i o její dceři Velvet (To srdce mé) a její vnučce Jasmíně ( Divoká Jasmína).

Monkas1
14.10.2021 5 z 5

Doporučuji

cedos
19.02.2021 5 z 5

Kombinace červené knihovny, erotiky a oddychovka. Přesto se mi tenhle příběh líbí a styl psaní autorky je velmi čtivý. Našla jsem i pár zahjímavých informací, které mi v dějepise unikly, takže 5 hvězd.

pch1976
18.01.2021 5 z 5

Oddechová kniha na dovolenou

monte
08.11.2020 5 z 5

Po x letech čtu podruhé a opět spokojenost.
Příjemná změna po krvavých detektivkách

josska
04.08.2018 5 z 5

Poprvé jsem knihu četla tak před 25 lety a připadala mě užasná,ted jsem ji četla znova kvuli čtenářské výzvě a je opět užasná,čtivá,přečtu si i další díly,moc se těším....

ketvin
16.03.2018 2 z 5

Moc často se nestává, že bych knihu nedočetla, protože se opravdu snažím dát tomu šanci, aby mi kvůli netrpělivosti neutekla dobrá kniha. U této jsem však po první čtvrtině došla k tomu, že dál číst nebudu. Styl psaní je takový neosobní, příběh až moc předvídatelný a "vyhrocený"... divný. Připomínalo mi to Angeliku, ale prostě se mi to nelíbilo. Jestli se to rozjelo po více než 100 stránkách "jiným stylem" a o něco jsem přišla nevím, ale knih je tolik, že nemám čas ztrácet čas s takovou, která mi nesedne.... Takže pro mne tato autorka asi nebude :)

Lee7
09.02.2018 4 z 5

Skvělý příběh, Skye je pro mě dobrá hlavní hrdinka. Jsem zvědavá co se bude odehrávat v dalším díle.. bylo mi trochu líto Adama.. ale což už..

Muhibbis
28.11.2016 5 z 5

Desať dôvodov, prečo si túto knihu užiť.
1. Hlavná hrdinka. Áno, viem, takú nenormálnu Mary Sue svet ešte nevidel, ale na druhej strane to Smallová preháňa s jej perfektnosťou tak strašne, že sa na ňu už ani hnevať nemôžete. Len buďte patrične ironicky naladené.
2. Opisy. Ak na ne máte vyslovene alergiu, budete sa baviť na tom, aká je Skye OMG NÁDHERNÁ a nadchýňať sa nad množstvom krásneho nábytku a šiat ani čo by šlo o Coppolovej Máriu Antoinettu.
3. Niall nie je úplný sviniar. Pravda, to Skye nevie, ale ona predsa nemusí vedieť všetko, žejo.
4. Dobdrodružstvo. Kopa, kopa dobrodružstva.
5. Sex. Dostatočné množstvo úchvatného i "úchvatného" sexu.
6. S tým súvisia aj eufemizmy na facku... "Štít mužnosti" je tolerovateľný výraz, len ak nechcete vkuse opakovať "hruď" alebo "aaabs". Na to, na čo to používa autorka, by sa toľká kreativita plytvať nemala, ale aspoň je prča.
7. Rage triggering pre history nerds. Takto sprzniť Alžbetu I. si nedovolil ani Emmerich, a to ju nechal sprzniť doslova, ak viete, čo tým myslím.
8. Minimum rage triggeringu pre feministky, ak ho zase toľko mať nechcete.
9. Inými slovami, všetko buď zapadá do Smallovského folklóru, a teda môže byť pokojne brané ironicky, alebo je relatívne dobre zvládnuté - nudiť sa tak či tak rozhodne nebudete!
10. A vôbec, nejen marjánkou se člověk sjíždí, ako som už povedala pri Adore...

renefer
18.07.2014 4 z 5

Na knihy od této spisovatelky musím mít náladu. Na jejím stylu psaní mi vadí přílišná popisnost, dozvíme se, kde stojí jaký nábytek, kdo má co na sobě, co všechno se jí na hostině...A pak jsou tu milostné scény, což je kapitola sama pro sebe. Dost by mě zajímalo, jak to má se sexem samotná BS :-)
Ale jinak má kniha určitě zajímavý děj, škoda že konec je prozrazen hned v anotaci.

Kristy098
13.12.2013 5 z 5

Tato kniha mě opravdu velice uchvátila. Četla se úplně sama. Zkrátka na tuto khihu mám výborné čtenářské zážitky.

martina.nd
13.11.2013 5 z 5

Nádherný příběh plný zvratů, přečetla jsem ji jedním dechem.

Buffulik
21.09.2013 5 z 5

Moc hezká a napínavá knížka bavila mě moc. :)

tatruszka
06.04.2013 4 z 5

Poutavý a napínavý příběh s kouskem anglické historie. Bavil mě až do konce.

Juliette
24.04.2012 3 z 5

Je to poutavě napsaná kniha, ale přijde mi trošku dlouhá a tak trochu zbytečně moc komplikovaná.