tan tan komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Bezesporu jedna z mých nej. Je to přesně ten případ, kdy jsem se smála nahlas v MHD. Navíc mám u této knihy tři ze tří - kniha, film, divadlo, a musím říct, že ani v jednom případě jsem nebyla zklamaná, vlastně spíše naopak. A taky jsem si na divadle mohla hodit koblihou. 5* není co řešit.

30.11.-0001

Eragon Eragon Christopher Paolini

Knihu jsem přečetla, ale do světového nadšení se nezapojím. Nic převratného jsem v knize neobjevila a rovněž jsem tak volně doskákala stránkami až do úplného závěru. Nicméně dávám za 3*, četla jsem už i větší brak, taky musím hodnotit věk autora. Třeba nám chlapec ještě povyroste. Totéž pro mě platí u zbývajících dvou dílů.

30.11.-0001 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Tak pro začátka a aby bylo jasno - knihu jsem přečetla celou. Nevím, který zlý duch mě posedl, když jsem si TO koupila v knihkupectví, chybama se člověk učí. Poučila jsem se velmi. Poučila jsem se v tom, že ne každá kniha, kde vystupuje upír jest kulhánkovina, že můj život špatně byl žit, neb lásku svou jsem v 17 letech nenašla (ach, och, Edwarde, ich), že uchichtnutí se (a že to hlavní hrdinka udělá téměř na každé stránce) je běžným lidským projevem všelikých vnitřních pochodů, že sebeobětování je první a zákládní projev doznívající puberty (o tom to snad celé je, ne?), že být outsider je vlastně in, že nemám kupovat knihy v náhlém pomatení smyslů. Asi to daruji bratrovi k narozeninám, jen ať se chlapec poučí o něžném dívčím srdci. Dávám za 1* a to jen proto, že obálka měla barvu zelenou, ne růžovou (možná některý z dalších dílů).

30.11.-0001 1 z 5

Michaela - Události v klášteře svatého Anděla Michaela - Události v klášteře svatého Anděla Miloš Urban

Byla jsem krapet vyděšena z tak nízkého hodnocení, ale kniha už ležela doma na stole, tož jsem se na to vrhla. A ejhle ho, byla jsem celkem mile překvapena. Slabé očekávání způsobilo, že jsem od knihy neočekávala nic závratného, musím však poznamenat, že v rámci současné české literatury se, dle mého názoru, nejedná o brak. Rozhodně bych ji nedoporučila všem svým známým, je krapet perverzní, ale dějová linka mi přišla celkem zajímavá, neb jsem neustále čekala, kam až to nechá hlavní hrdina dojít. Kniha asi opravdu není určena většině ženským očím, ale pokud překonáte své puritánské já, tak se jedná o celkem příjemnou zábavu. Dávám 3*, protože je to podle mě takový solidní průměr.

30.11.-0001 3 z 5