Takkia Takkia komentáře u knih

Pavoučí měsíc Pavoučí měsíc Richard A. Knaak

Diablo, nekromancer, ukecaná lebka...
Velkou roli zde hraje nostalgie, protože to byla první knížka, která byla opravdu moje, koupená za první vydělané penízky. Navíc Diablo 2 byla jedna z prvních "lepších" her na našem počítači, takže to univesum je taky moje oblíbené.
Děj je poměrně jednoduchý, autor hezky vykresluje, že to člověk vidí skoro jako film. Tempo odsejpá, zajímavý konec, i když někoho můžou štvát nezodpovězené otázky.

24.03.2022 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Za mě teda špatné. Jako krátká povídka by to byla sakra lepší, tohle protahované cosi je občas taková nuda, že mě některé části uspávaly a to se mi už hodně dlouho nestalo.
Za mě slabé, spíš mi přijde, že se autor chtěl svézt na úspěchu vlny hry. Po jeho x a x letech prohlašování, že příběh je hotový, že ke Geraltovi se už nikdy vracet nebude, rozhodně (a to nemluvím o fanpovídkové knize, kam nic nenapsal, ale plácl tam svoje jméno, protože jim zaplatil tisk).

02.10.2020 2 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Už šlo vidět, že s tím chce autor seknout, ale přesto vcelku dobré zakončení. :)

02.10.2020 5 z 5

Magický krystal Magický krystal Robert Anthony Salvatore

Jde vidět, že to je první napsaná knížka.
Klasická zápletka blbého nýmanda, co se dostane k velké moci a všichni kolem z toho mají problém. Místy to bylo fajn, těšila jsem se, jak se bude vztah mezi postavami vyvíjet a co bude dál, místy jsem se skutečně nutila. Hlavně v pasážích s tím zmíněným nýmandem. :) Naštěstí to vyvažovali Catti, Drizzt, trpaslík, co si hraje na tvrďáka, a mladý paličák barbar.
Kdyby nebylo konce, dala bych s přimhouřenýma očima 4*, ale vzhledem k tomu, že se neřeklo, co přesně se s relikvií stalo a nijak se nikdo nezajímal, kde skončila, dávám o hvězdičku méně.
Přeskočit knížku jsem nechtěla, protože co kdyby mi pak uniklo něco podstatného, co bude v dalších dílech? To jsem nemohla dopustit. Snad budou další díly lepší. :)

02.12.2015 3 z 5

Revan Revan Drew Karpyshyn

Skvělá knížka. Zase ožívaly pocity, které jsem mívala při hraní KotOR. "Vidět" zase staré známé jako je Canderous a T3 a konečně se naplno dozvědět příběh, který se stal mezi starým KotOR a novým TOR, to je prostě bájo. Ta atmosféra z knížky málem sálala.
Rozhodně stojím za tím, aby si vydavatel rozmyslel vydávání dalších dílů, protože ze série "The Old Republic" bych ráda měla další kousky a rozhodně by byla škoda je vynechat, protože jak je dobrá hra, tak budou fajn i knížky. Minimálně tam budou další zajímavé příběhy, které by mi krásně rozšířily nebo poodkryly příběh a jeho zákoutí.

21.11.2015 5 z 5