Switchfoot Switchfoot komentáře u knih

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

(čteno v originále)
Knížka, která vás bude bavit. A na konci si možná trochu popláčete.

10.03.2018 5 z 5

Velký rozvod Velký rozvod C. S. Lewis (p)

Zajímavá a "Lewisovsky" nápaditá představa toho, co nás čeká na té "druhé straně". Kromě své neotřelé a čtivě podané koncepce nebe a pekla se mi líbila hlavně základní metafora stínů a postupného přechodu do opravdovosti. V tom - alespoň pro sebe - vidím hlavní aplikovatelnost do života. Kniha se čte rychle a téměř sama.

Nevyžádané rady mládeži Nevyžádané rady mládeži Marek Vácha

Dokáže hezky nakopnout :)

Čtyřicet dnů Čtyřicet dnů Franz Werfel

Krásná kniha, bolestně aktuální. Poslední část jsem četl jedním dechem; přiznávám ale, že některé předchozí pasáže jsem přeskakoval. Jako svědectví toho, co zmůže lidská nenávist vůči určité skupině obyvatel, je to však kniha nadčasová. Doporučuji.

19.02.2018 5 z 5

Galilejský, historické bádání o Ježíši formou vyprávění Galilejský, historické bádání o Ježíši formou vyprávění Gerd Theissen

Poutavé vyprávění z doby Ježíšova působení v Palestině. Autor vše poctivě komentuje poznámkami pod čarou, takže ačkoli je hlavní dějová linka příběhu fiktivní, zdála se mi věrohodná a ještě jsem se toho nenásilnou formou spoustu dozvěděl o tehdejších reáliích. Závěr knihy mě dostal. Vřele doporučuji!

19.02.2018 5 z 5

C. S. Lewis - mýtus, imaginace a pravda C. S. Lewis - mýtus, imaginace a pravda Pavel Hošek

Krásné počtení. Čtivé, zajímavé, hezky podané!

28.07.2017 5 z 5