Svářeč Svářeč komentáře u knih

Kra Kra Pavel Obluk

Ani jsem nečekal, že by se mi to bůhvíjak líbilo. Koupil jsem si to spíše ze zvědavosti, protože rozpačité reakce, neznámý autor a nicneříkající anotace ve mě příliš důvěry nevzbuzovaly. Úplně špatné to nakonec nebylo. Teda jak se to vezme. Ze začátku je to parádní dobrodružná kniha, místy až horor, postupně se to rozvine v epickou scifi a je to opravdu zábava. Autor má parádní nápady, dokáže vtáhnout do děje, sice mi moc nesedl velice popisný styl s minimem dialogů, ale nebylo to nic, co bych nepřežil. Kdyby to skončilo okolo strany 220, byl bych nadmíru spokojen a knize bych udělil silné čtyři hvězdy. Bohužel poté následuje ještě dalších cca 120 stran, které tu knihu strašně táhnou dolů. To, co se na nich odehrává, se k předchozímu příběhu vůbec nehodí, navíc to působí strašně surrealisticky a odtažitě – vůbec jsem neměl pocit, že bych příběh prožíval spolu s hrdiny, všechno to působilo velice vzdáleně a vnímal jsem to jen napůl. Výsledkem bylo, že jsem se naprosto nudil a ve chvíli, kdy hlavní hrdina již po několikáte unikl už-už-opravdu-reálné smrti, mi bylo úplně jedno, jak to dopadne, a dočetl jsem to jen ze setrvačnosti. Hodně velká promarněná příležitost.

05.07.2014 2 z 5