Sue30 Sue30 komentáře u knih

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Na tuhle knihu jsem narazila jenom tak, když jsem brouzdala po internetu a přemýšlela, co bych si přečetla. Sotva jsem začala číst, nemohla jsem přestat. Je to úžasná kniha. I když jsem na začátku knihy nechápala, proč se úplně izolovala od své rodiny a všech lidí, ale na konci jsem to pochopila, když se tam zmínila o tom znásilnění. Camerona jsem si hned na začátku zamilovala. A hlavně tu jeho pevnou vůli s Avery a že se nikdy nevzdá :) Škoda jen, že příběh se šťastným koncem je pouze v knížkách nebo ve filmech.

22.08.2014 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Nejsem velký fanoušek sci-fi knih, ale tohle se mi fakt líbilo. Bylo to fascinující až neskutečné.

04.08.2014

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Knihu 50 odstínů šedi jsem začala číst z důvodu, že si všichni stěžovali na to, jaká to je kravina a autorka je nějaká sexuální zvrhlice. Omyl! Každý má přece rád sex. Je to věc, na které záleží celá naše generace. Posledních 6 dnů jsem nedělala nic jiného, než četla, četla a četla. Přečetla jsem všechny tři díly. A můj názor? Ze začátku všem tahle kniha připadala dobrá, ale mě tak trochu nudila. Když se Christian choval hezky a byl hodný, kniha se mi líbila. Jistě, určité chvíle, když na Annu zkoušel ty své ,,triky" bylo to zábavné a vzrušující, ale když ta pěkná chvilka opadla a následovaly jeho slova: "Oh, bejby. Chtěl bych tě ošukat do bezvědomí. Tvrdě a hrubě. Vyšukat ti duši z těla!!" Celá romantika a dobrý pocit je pryč. Proč tak hrubě? Autorka mohla použít jiná přirovnání. Nejvíc se mi líbil 2. a 3. díl. Christian se pod vlivem Anny změnil k nepoznání. Pomalu ale jistě si začal uvědomovat, že je na jednu stranu i dobrý člověk a že má milující rodinu a později i manželku, která ho nikdy neopustí. Líbila se mi statečnost Anny, když se dozvěděla celou minulost (i když ji před tím chtěl Christian ochránit) a i přes to s ním zůstala a milovala ho stejně tak, jako na začátku. Christian měl své špatné i dobré stránky. Líbilo se mi, jak se v posledním díle staral o Annu po tom, co málem umřela, když se obětovala pro Christianovu sestru. Ale nesnášela jsem ho za jeho reakci, když se dozvěděl, že je Anna těhotná. Bylo to od něho tak...dětinské. Na konci se z Christiana, Anny a jejich dětí stala šťastná a milující rodina v překrásném domě. Konec, který se málokdy stane realitou, ale zde jsem za něj ráda! Shrnula bych to asi tak, že si knihu buď 100% oblíbíte nebo přestanete číst hned po prvních stránkách. Mě osobně se to líbilo a jsem zvědavá na film. Osobně bych si přála, aby hlavního hrdinu hrál Matt Bomer. Skvěle se na to hodí. Je okouzlující a tajuplný muž, který v mnoha ženách způsobí chvění v břiše O:-)

04.08.2014 4 z 5