Sudlice Sudlice komentáře u knih

Zpovědnice Zpovědnice Petr Štěpán

"Zpovědnice" mi bezprostředně po přečtení navodila lehce (zdravě) depresivní náladu. Možná proto, že v knize zobrazovaný pohled na svět sama z velké části sdílím a není to pohled nijak pozitivní.
I ti, kdo volí život černé ovce, se po přečtení této knihy neubrání pocitu, že i když černá - tak pořád !jenom! ovce. Petr Štěpán tu velmi trefně naráží na stádovitost populace. Chápu ho velmi dobře, musí to zkrátka zmínit, i když tím ničeho nedosáhne. Subkultura v níž se pohybujeme by si sama o sobě ze všeho nejvíc přála být maximálně individuální, ale tak to prostě nefunguje - nic není stoprocentní - nabízí se tu hláška, že snad jen sama smrt je definitivní, ale ani to nemusí být pravda.
Schválně - vy vnímavější - přečtěte si tuto knihu a uvidíte sami, že alespoň na půl dne budete mít o čem přemýšlet. :)

05.07.2011 5 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Vtipná konfrontace anglického konzervativizmu a amerického republikánství, která ze tří čtvrtin děje vyznívá jako parodie gotického románu, přičemž konec je sám o sobě nepřehlédnutelně gotický. Celkově milé a úsměvné čtení.

19.04.2011