Squish Squish komentáře u knih

Z knihy mi bylo hodně smutno... Harryho zbožňuji, jsem z té generace, která s ním vyrůstala a je to moje srdcovka... Ano věděla jsem, že to je námět divadelní hry a také, že to není pokračování, nicméně... Kde vůbec začít? Ty dialogy jsou tak špatné, rozhovory neuvěřitelné, vůbec se to nepodobá HP stylu. Postavy ztratily nebo naprosto změnily svůj charakter, typicky Potterovské, Weaslyovské či Snapeovské již prostě tady neplatí. Je mi líto, že Rowlingová dopustila něco takového a jde vidět, pisatel nemá takové nadání, aby se prosadil sám a musí látat kousky něčeho, co má připomínat Harryho Pottera...

11.12.2016 odpad!

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Jednoznačně nejlepší díl z celé série. Dočetla jsem ho jedním dechem a mám pocit, že to do dalšího dílu nevydržím...!!! Svižné, pěkně napsané, poutavé, zajímavé,... Rozhodně jedni z mých oblíbených autorů :)

15.04.2015 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tohle není můj žánr, knihu jsem volila spíše jako oddechovku a taky protože mi padla do ruky v knihovně. A popravdě se mi - světe div se - líbila, což bych do sebe nikdy neřekla. Moc milá, pěkně vyprávěná, bez zbytečných hluchých míst.

21.11.2019 4 z 5

Všímavost a soucit se sebou Všímavost a soucit se sebou Jan Benda

Velice pěkně a srozumitelně napsaná kniha ohledně tématu mindfullnes - všímavosti. Autor se zaměřuje na jednotlivé aspekty, probírá také jednotlivé emoce, což může pomoci pacientům / klientům / čtenářům k jejich pochopení. Myslím, že kniha může být fajn pomocníkem nejen pro odbornou veřejnost - pro terapeuty, kteří se tímto směrem ubírají, ale může pomoci předat informace také pacientům / klientům. Ostatně kniha je psána jazykem, který je srozumitelný i laikům. Moc pěkná.

21.11.2019 5 z 5