splaty splaty komentáře u knih

Modelkou v padesáti a dalších 36 příběhů z psychologické poradny Modelkou v padesáti a dalších 36 příběhů z psychologické poradny Jan Svoboda

Inspirativní a povzbuzující příběhy z každodenního života.

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

Zaujala mě již před dvěmi lety, ale teprve letos jsem ji přečetla. Na tři zátahy. To mám ráda. Přesně splnila moje očekávání. Po dočtení ve mě rezonovala myšlenka, jak by její život asi vypadal, kdyby 11. září nezmizela. Jak by vypadal společný život s manželem? Zůstali by spolu? A pokud ano - jak dlouho? Podařilo by se jim dojít tam, kde došli každý za sebe?

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Kniha má mnoho hlubších myšlenek, odehrává se na pozadí, které je mému duchu blízké. Veronika nemá smysl života, tak s ním chce skoncovat. Kdo by nepřehodnotil život, kdyby věděl, že mu zbývá jen pár dní?
Na otázku: "Co byste udělali jako první, kdybyste věděli, že vám zbývá týden života?", kterou jsem po dočtení položila kolegům v práci, jeden bez přemyšlení vykřikl: "Konečně bych se najedl, už žádné ketodiety!"
A co byste udělali vy? Myslím, že Veronika zvolila správnou cestu z variant, které se nabízely.

".. co je to opravdové já?" přerušila ho Veronika. "To je to, co jste, ne to, co z vás udělali."

Deník ctihodné prostitutky Deník ctihodné prostitutky Chrysiida Dimoulidou

Fuuuha, tak to mě dostalo. Silný příběh jednoho děvčete, které zakusilo vše, co ji život do cesty jen mohl poslat. Chudobu, hlad, smrt, žádostivost, porozumění, lásku, válku, lásku, zradu, lásku, mamon, lásku, péči, přátelství, lásku, strach, lásku a v neposlední řadě lásku..
Kniha se čte dobře, líbila se mi rychlost a rozmanitost ubývajících let. V půlce začal děj trošku pokulhávat, ale pak zase vzal směr ke konci nabral rychlost do grandiózního finále. Uvědomila jsem si jednu věc - opravdová láska nemusí být dokonalá. Ale je šitá na míru jen pro ty dva, kterých se týká.

"... Protože až budete tento svět opouštět, Bůh se vás nebude ptát, kolik bohatství jste nahrabali, kolik milenců jste měli, ale kolik jste dali lásky. A i když jste žádnou nedostali, nevadí. On vám dá svou."

Jako cool v plotě Jako cool v plotě Karel Plíhal

Vtipná a přečtená asi za 30 minut.

05.11.2020 4 z 5