Spady Spady komentáře u knih

Rytíři renesančních Čech ve válkách Rytíři renesančních Čech ve válkách Václav Bůžek

Naprosto fádní, pořád dokola opakující se informace. Technicky pojato bez špetky děje a požitku.

22.01.2018 1 z 5

Plachty v ohni Plachty v ohni František Novotný

Velmi podrobná anatomie vývoje a námořních střetů plachtnic. Autor je očividně velmi znalý a své poznatky odborně předal prostřednictvím této knihy. Knihu doprovází celá řada ilustrací a námořních náčrtů, které dobře provázejí velké množství informací, které kniha obsahuje. Plachty v ohni na mne působily komplexně, přehledně i čtivě. Je to ovšem spíše technická četba.

16.02.2015 3 z 5

Richard III. Richard III. Jiří Kovařík

Odborný až puntičkářský rozklad a přitom výborně čtivé. Vlastně jako obvkle u pana Kovaříka.
O osudu chlapců patrně rozhodli mnozí, někteří méně, jiní více a někdo nejvíce. Podle mého by mohl být nepřímým vrhahem Buckingham, který se stal součástí a nakonec hlavou ohromného komplotu proti Richardovi. Hlavním konspirátorem ovšem podle mne mohla být Margareth Beaufortová, jejíž ctižádost a až patologická nenávist k domu Yorků mohla být pověstnou vodou na mlýn. Jindřich o všem věděl, ale pouze zprostředkovaně a bez důkazů. Richard by tak neučinil, po vydání a schválení Titulus Regius by si jen uškodil, a povahou tak zvrhlý zjevně nebyl.

12.09.2014 5 z 5

Marie Terezie: Soukromý život panovnice Marie Terezie: Soukromý život panovnice Hannes Etzlstorfer

Průvodce soukromou korespondencí MT, který ledascos poodhalí, ale již jen ztěží trvale zaujme.

17.10.2013 2 z 5