Rytíři renesančních Čech ve válkách

Rytíři renesančních Čech ve válkách https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301662/bmid_rytiri-renesancnich-cech-ve-valkach-RrZ-301662.jpg 2 4 2

Populárně pojatá kniha přináší na základě vlastních výzkumů autorů nový pohled do světa mužskosti v renesančních Čechách. Její těžiště představují životní příběhy třiceti nižších šlechticů, kteří spojili svůj život v 16. a počátkem 17. století s válečnou kariérou na středoevropských bojištích. Životní osudy rytířských válečníků umožnily autorům blíže pojednat o organizaci vojska, způsobech boje, zásobování a financování armád. Stranou pozornosti nezůstala hmotná kultura sídel válečníků, jejich každodenní život a role válečné kariéry v paměti šlechtického rodu. Knihu doprovázejí dobová vyobrazení, včetně podpisů jednotlivých rytířských válečníků.... celý text

Holmann
07.03.2019

Nebylo to tak špatné, jak by mohlo být, ale nebylo to tak dobré, jak by mohlo být.
Jakož to zájemce o renesanční bojové technicky a styly mi zde chybělo mnoho informací. Autor hodně vařil ze stejné polívky/pytlíku čaje, ale zase byla to první taková práce a docela dobrá sonda do dobového myšlení/kultury. Ale celkově do bylo dobré. Snad příští podobná publikace půjde víc do detailů.

Spady
22.01.2018 1 z 5

Naprosto fádní, pořád dokola opakující se informace. Technicky pojato bez špetky děje a požitku.

renesance 16.-17. století rytíři válečnictví Čechy raný novověk

Autoři knihy