Sona_RR_knihy Sona_RR_knihy komentáře u knih

Králova mlha Králova mlha Aleš Diviš

Moje první e-kniha v životě. A hodnocení? 4/5 - Kniha nebo spíše série má potenciál STÁT se zajímavou.

Jasně, není to žádný Tolkien - ale to už nebude nikdy nikdo. Líbí se mi celkový nápad knihy, svět a to, že se vůbec nějaký český autor o takovou středověkou (výpravnou) fantasy tvorbu pokouší. Z postav výpravy mě zaujala pouze jedna, ale možná to byl autorův záměr, aby si čtenář našel svého "vyvoleného".

PS: Milovnice zlomených srdcí a emotivních bouří si zde určitě nepřijdou na své - Jak psaly holky z Humbooku #nenitoolasce.

18.03.2022 5 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Jednoznačně nejlepší kniha této série. Dočetla jsem minulý týden a ještě pořád se z toho "oklepávám". Akce střídala napětí, napětí střídalo zvraty. Autorce moc děkuji za takový nečekaně emotivní zážitek.

18.03.2022 5 z 5

Dievča mora Dievča mora Adrienne Young

Navzdory tomu, že všichni mí blízcí o knize doslova básní, já jsem s ní krapet bojovala. Jak už zde bylo zmíněno, postavy mi nepřirostly tak k srdci, jak bych očekávala a jak jsem se těšila. I svět mohl byt trošilinku obsáhlejší. Na druhou stranu, rozhodně to není žádný propadák. Své ostřílené mořské vlky si tato kniha určitě najde.

18.03.2022 3 z 5