soma1

Příspěvky

Zamrznuté v časeZamrznuté v časePeter May

"Zamrznuté v čase" je jen jiný název knihy "Entomologův odkaz".

23.10.2020


Prokletá minulostProkletá minulostPamela Hartshorne

hmm, tak mne tahle kniha zrovna nenadchla. Neustálé přeskakování v časových rovinách i líčení příběhu z pohledu Cat a Mary mne nedokázalo vtáhnout do děje... Věřím ovšem, že svoje čtenáře si najde, vždyť každý máme jiné představy o zajímavé knize.

24.08.2020


Poslední neandertálská ženaPoslední neandertálská ženaClaire Cameron

Dočteno, - a pro mne zklamání. Příběh se mi zdál plochý, chybělo mu napětí, nějaká zápletka a ve finále i závěr. Děj zachraňoval snad jen příběh Dívky, ale hrdinka ze současné doby archeoložka Rose, byla nesympatická, sebestředná a arogantní. Stále se zajímala jen o "svoji" neandertálku, nečekané těhotenství jí vlastně bylo na obtíž... Na závěr jsem čekala vysvětlení, proč nalezené odlišné kostry ležely v určité pozici (víc nechci prozrazovat), ale kniha najednou skončila - a potenciál, který to mohl zachránit, nebyl využit, škoda. Dávám max. jednu * za časovou linii Dívky.

27.09.2018odpad!


Žila jsem již před staletímiŽila jsem již před staletímiBarbara Erskine

Děj mně připadal zbytečně rozvleklý - hlavně v posledních dvou třetinách knihy jsem se musela přemlouvat, abych ve čtení pokračovala. Přestože mám ráda knihy s prolínáním časových rovin, tady to byla nuda, navíc "vyšperkovaná" červenou knihovnou. Nejzajímavější byl níže zmíněný rodokmen - za něj dvě hvězdičky...

05.09.2018