Šmíša Šmíša komentáře u knih

Turínské plátno Turínské plátno Lynn Picknett

Zakoupeno v levných knihách, což svým obsahem odpovídá. Jinak bych tuto knížku asi ohodnotila stejně jako velmi obdobné dílo Klonovat Krista?...

13.07.2012 odpad!

Syndrom velkého vlka - Hledání štěstí ve společnosti nadbytku Syndrom velkého vlka - Hledání štěstí ve společnosti nadbytku Thomas Hylland Eriksen

Velmi zajímavá kniha, která nabízí tolik zajímavých podnětů k zamyšlení. Za polovinou se už začly autorovy myšlenky trochu opakovat, nicméně považuji tuto knihu za jednu z obsahově nejhodnotnějších ve své knihovničce.

13.07.2012 4 z 5

Klonovat Krista? Klonovat Krista? Didier van Cauwelaert

Tuto knížku jsem si zakoupila a čas od času v ní zalistuju, když mne večer popadne "konspirační" nálada nebo lépe - když mě popadnou myšlenky na bejkárny. Z hlediska vědeckého, ač se nám autor snaží vnutit opak, nemá knížka hodnotu v podstatě žádnou. Nicméně dávám jednu hvězdičku.

13.07.2012 1 z 5

Objevil jsem Katyň: Unikátní zpověď Čecha, který sloužil u Wehrmachtu Objevil jsem Katyň: Unikátní zpověď Čecha, který sloužil u Wehrmachtu Jan Gomola

Bohužel nemůžu jinak než souhlasit s Gaspim cz. Od této knížky jsem očekávala mnohem, mnohem víc. I na mě životní příběh autora působil dost všelijak, jen ne upřímně. Myslím, že by nebylo úplně hrozně poslouchat takové vyprávění u nějakého dědečka na chalupě, nicméně musím se divit, že tuto knihu vůbec někdo vydal. A co se týká toho, jak je na psaná, musím konstatovat, že je to pravděpodobně úplně nejhůř napsaná knížka, kteoru jsem doposud četla - styl žáka základní školy mne při čtení už tak dost bídné knížky chvílemi až rozčiloval a to se zdaleka nepovažuji za kdovíjakého čtenáře či literáta.

13.07.2012 odpad!

Slzy pouště Slzy pouště Halima Bashir

Fantastická knížka o strašlivém životě. Autorka knihy je nesmírně velká silná osobnost, která si zaslouží veliký obdiv.

13.07.2012 5 z 5

Špičkou jazyka Špičkou jazyka Sarah Waters

Když jsem poprvé držela knížku v ruce, nechtěla jsem jí raději ani otevřít. Děsila jsem se, že půjde o bichli plnou porna a kdoví čeho. Na základě dobrých recenzí jsem si nakonec knížku vypůjčilav knihovně a musím říct, že mě mile překvapila. Je velmi čtivá, má spád, a rozhodně není orientovaná čistě na nějaké hambatiny. Akorát ke konci jsem se už trošku nudila, (možná protože to bylo trochu klišé) jinak opravdu poutavé čtení. Když knížku porovnám s filmovou verzí, musím říct, že film je opravdu hodně strohej, chválemi dost pozměněj trapnej blábol a hodnotím ho max 10%.

13.07.2012 5 z 5