Slovanka Slovanka komentáře u knih

Útok z podzemí Útok z podzemí Roderick Gordon

Kniha naprosto překvapila, i když se nemohu rozhodnout, jestli dobře či špatně. Pátý díl mi totiž ani trochu nesedí k předchozím čtyřem, snad je to právě to podivné odhalení, které se objeví. Autoři jednoduše vsadili v sázku pověst knihy - jestli vyhráli, to je těžké říct.

15.12.2012 3 z 5

Kupec benátský Kupec benátský William Shakespeare

Kniha se mi moc líbila. Což mě překvapilo je, jak někteří čekají, jak bude kniha humorná. Avšak žánr komedie v tomto případě nemá znamenat humornost, ale příběh s HAPPY ENDem.

22.11.2012 5 z 5

Nekonečná, téměř průzračná modř Nekonečná, téměř průzračná modř Rjú Murakami

Tohle opravdu není můj šálek čaje. Na každé stránce jen šok, hrůza a hnus. Autor si prostě vybral tak ošemetné téma, že ani není divu.

22.11.2012 1 z 5

Drakobijci 2 Drakobijci 2 Michael Bronec

Kniha mě příjemně překvapila.:) Je v ni totiž skryto hned několik velice nápaditých a literárně skvěle zpracovaných příběhů různých autorů - krátké fantasy povídky.

22.11.2012 4 z 5

Draci - Jak si opatřit a vychovat draka Draci - Jak si opatřit a vychovat draka John Topsell

Některé knížky, třeba jako tato nebo také Klíč k určování kouzelných tvorů ve světě kolem nás (Holly Black), slouží slíše pro potěchu oka než mysli. Jsou tady jen pro radost ze samotné knihy, ne jejího obsahu. To jí ale na zajímavosti a kráse neubírá :)

Nevěsta pro čaroděje Nevěsta pro čaroděje Eva Ibbotson

Kouzelné vyprávění, které udělá radost jak malým, tak velkým :)

Vrány Vrány Blanka Götzová

Od knížky jsem čekala trošku víc. Snad právě ta hluboká ponurost a úvahová forma zkazila její dojem.

22.11.2012 1 z 5