Slíva73 Slíva73 komentáře u knih

Krvavý písek Krvavý písek M. T. Majar (p)

Znamení vlka má ode mně čtyři hvězdy, protože se tvářilo slibně, ale některé věci mi tam prostě nesedly a jednoduše bylo znát, že je to prvotina. Velice slibná, ale prvotina. Krvavý písek si jednoznačně zaslouží všech pět. V kontextu k čemukoliv i bez něj. Někdo má rád holky, jinej, atd... trochu tady budu reagovat na všechno, co jsem si přečetla níže. Věřím, že Markétin (vlastně Torin) humor nesedne každému, ale protože miluju ten uštěpačný, cynický a černý, který si umí dělat legraci sám ze sebe a hláškuju, kudy chodím, až jsem s tím otravná, nepřišla mi Tori nijak nerealistická, trapná, otravná, nebo nevím jaká. Kniha má kompaktní příběh, který drží pohromadě, nemá žádné dějové nelogičnosti, ani si nepomáhá žádnými anděly shůry při řešení infarktových situací. Zachovala hlavní hrdinku (bože, tak tam nebyl Ruben, o něm přece ta série ani být nemá, nebo jo?), ale strčila jí do naprosto nečekaného prostředí - indiáni v Urbankách se nevidí tak často. Ke všemu mi celá ta indiánská partička přišla napsaná velmi věrohodně a bylo jí tam tak akorát. To, co mi moc nesedělo v prvním dílu (toho sexu na mě prostě bylo příliš), se tady upozadilo na úkor dramatických situací a Krvavý písek vyznívá víc jako thriler než cokoli jiného - jenže to mě taky bavilo a chvála ti autorko:-) Vzdychající blyštivky stejně nečtu a nedotkla bych se jich ani pětimetrovým klackem.
Krvavý písek jsem přečetla jedním dechem a bylo to jako jízda na kole. Z kopce. A bez držení. Jednoznačně skvělá kniha, která nedělá ostudu autorce, ani žánru urban fantasy a ani Čechám. Naopak si myslím (a troufám si tvrdit, že mám něco načteno, takže mám s čím srovnávat), že při vhodné konstelaci hvězd by klidně mohla konkurovat svým zahraničním kolegyním a nijak by se nemusela rdít. Leda těmi vlasy, ale ty jsou rudé pořád...

17.03.2014 5 z 5

Hell Boys Hell Boys M. T. Majar (p)

Dvěstěsedmesátčtyři stran za čtyřicetosm hodin. Tu knihu prostě nešlo jinak než zhltnout. Autorka se vykašlala na přísné škatulkování žánrů a napsala, co jí bavilo - romanticko-erotický thriller s detektivní zápletkou. Všechno do sebe zapadalo, všeho bylo tak akorát, a když bych se pokoušela vyšťourat něco, co bych mohla pomluvit, připadala bych si jako hnidopych. A dámy, z těch chlapů se vám zase budou třást nohy a tetelit libido, stejně jako v Hot Boys:-))
Každý má právo na vlastní názor a všem se nelíbí všechno. Já už se definitivně zařadila do skupiny fanatických fanoušků (dej si pozor Markéto:-)) M.T. Majar a klidně si přečtu i přebásněný jízdní řád Českých drah, pokud se rozhodne vzít ho do spárů. Někomu nemusí sedět její styl humoru, ale já ho miluju. Nejen hláškování, ale i spousta různých pop-kulturních odkazů a drobných vtípků, která se po různu vyskytovala (pro mě) tak akorát, mě hrozně bavila a mockrát jsem se chechtala. A stejně tak jsem si užila to slibované překvapení pro skalní fanoušky - kdo četl, jistě chápe. Kdo ne, musí si napřed (nebo potom) přečíst Hot Boys.
Ano, někdo může říct, že některé věci byly poněkud přitažené za vlasy, přehnané nebo lehce nereálné. Ale když budu chtít střízlivou a nefalšovanou realitu, tak si pustím zprávy.
Já se bavila od začátku do konce a to je určitě hlavní cíl téhle knihy - skvělá zábava a ten splňuje beze zbytku.
A málem bych zapomněla - za Riddicka má u mě autorka jedno velké (bez)významné a tlusté plus. Ten byl k sežrání úplně ze všech nejvíc a strčil do kapsičky na obojku i páníčka a celou gigolí partu:-)

20.06.2015 5 z 5