SlečnaF SlečnaF komentáře u knih

Srdce včely má pět komor Srdce včely má pět komor Helen Jukes

Příběh včel a mladé, pochybující intelektuálky, která se rozhodne stát včelařkou.

Autorka (nebo hlavní postava) se spolu se čtenářem seznamuje s informacemi o včelách, o procesech v úlu i mimo něj, vývoji včelaření, historii zkoumání včel. Konečně, po pořízení vlastního včelstva, se postupně během celého roku dělí o své vlastní zkušenosti.

Příběh a fakta jsou na můj vkus dobře vyvážené. Chtěla jsem se dozvědět něco o včelách, nemusela jsem se sama od začátku probírat odbornou literaturou, autorka to udělala z mě a proložila vlastním příběhem.

Nedělalo mi problém ztotožnit se s ní, jejími postoji, pohledem na svět, pochybnostmi, hledáním sebe sama. Hloubka jejích úvah je působivá. Možná trochu nepříjemně mě překvapila absence emocí.

31.08.2021 5 z 5

Pátá bohyně Pátá bohyně Patricie Fuxová

Několik zajímavých a dobrých myšlenek. Věcné, bez zdlouhavých popisů. První ~2/3 jsou milým čtením. V závěru se ale příběh mění na nesmyslnou fantasy apokalypsu. Umírání a vstávání z mrtvých.

06.03.2021 2 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Bezprostřední pohled do světa současného dění ve vrcholovém sportu a zároveň duše naší velké reprezentantky. Čtivé, poutavé, příjemně se prolínající.

11.09.2018 5 z 5