Slavkam Slavkam komentáře u knih

Karibu Keňa: láska v ohrožení voodoo Karibu Keňa: láska v ohrožení voodoo Hana Hindráková

Dějově slátanina, postavy ploché, pořádně se o nich nic nedozvíme, zápletky a jejich řešení jsou nevěrohodné. Znalost prostředí je jistě k užitku, ale knihu to nezachrání. Pro čtenáře červené knihovny asi vítané, jinak ztráta času.

13.04.2014 1 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Kniha je působivá, ačkoli nemohu nic ověřovat, je pro mě věrohodná. Pochybuji, že zrovna tyto ženy v zapomenutém koutě země něco věděly o emancipaci, která je níže zmiňována. Já bych v těch tíživých situacích byla ráda za přežití svojí rodiny.

15.04.2014 5 z 5

Rychle a bezbolestně Rychle a bezbolestně Markéta Dočekalová

Populární faustovské téma v aktuálním kabátě. Zajímavé, různorodé postavy, uvěřitelné emoce, svižné tempo. Příjemné čtení.

14.04.2014 4 z 5

Evropské blues Evropské blues Arne Dahl (p)

Zpočátku vleklý text, ani bych ho neodhadovala na detektivku. Vyplatí se pokračovat - příběh je poutavý, zajímavé zápletky, u některých postav tušený, u jiných překvapivý závěr.

28.05.2014 4 z 5

Partitura smrti Partitura smrti Jan Seghers

Čtivé, poutavé, ale hodně postav, což zpočátku zhoršuje přehlednost. Některé postavy a motivy jsou málo rozvinuté, nebylo by marné dozvědět se víc. Další detektivka, jejíž původní zápletka vychází z lékařských experimentů v koncentračních táborech. Tehdejší zlo i po tolika letech docela nezmizelo.

02.06.2014 4 z 5

Něco za něco Něco za něco Markéta Dočekalová

Po přečtení knihy Rychle a bezbolestně jsem čekala od románu Něco za něco daleko víc. Stavba příběhu je překombinovaná, některé zápletky nevěrohodné, jiné předvídatelné. Na ukrácení dlouhé chvíle dobré, jinak nic moc.

14.04.2014 2 z 5