slachtys slachtys komentáře u knih

Architekti vítězství: Jak byla v období od ledna 1943 do června 1944 vyhrána druhá světová válka Architekti vítězství: Jak byla v období od ledna 1943 do června 1944 vyhrána druhá světová válka Paul Michael Kennedy

Kniha mě velice překvapila. Téma "řešitelů problémů", kteří byli mezičlánkem mezi vrcholnými představiteli Spojencům, jejichž životopisy jsou dostupné v mnoha podobách, a hrdinnými bojovníky, kterým je zase věnováno plno filmů i dokumentů, mě velmi zaujalo a autor v knize ukazuje, že bez vhodné organizace a systému se vítězit nedá. Cesta k němu vede přes mnoho nezdarů, hledání vhodných lidí na správná místa a celou sérii chytrých řešení. Nedá se vyhrát jen s jednou přelomovou myšlenkou nebo zbraní, ani jedním hrdinným činem. Válka je běh na dlouhou trať a je třeba vytvořit prostředí, kde jde zkoušet nové myšlenky a ty úspěšně ozkoušené okamžitě rozvíjet a využívat.
Jsem knihou nadšen!

16.04.2024 5 z 5

Mnozí nedoletěli Mnozí nedoletěli František Loucký

Smutný souhrn padlých s krátkým popisem smutného konce.

04.11.2022 4 z 5

Firmy, které změnily svět Firmy, které změnily svět Jonathan Mantle

Moc pěkný přehled společností, které byly průkopníky ve svém oboru a své době.

07.12.2020 5 z 5

Vzpomínky leteckého technika Vzpomínky leteckého technika Rudolf Volák

V knize jsou zajímavé fotografie, ale jinak je kniha psána dost zvláštně. Vyprávění nemá ani hlavu ani patu, plno vět je podivně nedokončených a tak podobně.

11.05.2020 1 z 5

Pozemáci Pozemáci Petr Ledinský

Zajímavé příběhy z málo známého prostředí pozemního personálu z ne příliš popsané doby. :-)

11.05.2020 5 z 5

Žáby v mlíku Žáby v mlíku Jan Drnek

Čte se hezky, jak by to vypadalo kdyby... se sešlo všechno štěstí světa na jedné straně a všechna smůla na straně druhé.

26.12.2017 4 z 5

Tomáš Baťa zblízka Tomáš Baťa zblízka Pavel Hajný

Velice hezky popsaný život úžasného muže.

07.08.2017 5 z 5

Na křídlech ČSA Na křídlech ČSA Josef Lehanka

Krásné vyprávění ze zlatého věku létání.

02.08.2017 5 z 5

Café Groll Café Groll Jan Štifter

Smutně krásný příběh z prvorepublikových Budějc na jeden večer. Každopádně doporučuju!

19.06.2017 5 z 5