Siraelxy Siraelxy komentáře u knih

Skladatelka voňavého prádla Skladatelka voňavého prádla Martina Formanová

Autobiografie, která se čte jako román. Z počátku jsem byla skeptická a asi i trochu negativně zaujatá tím, jak ji media, v době kdy chodila s KG, prezentovala.....zlatokopka. V knize je ale zajímavý dialog mezi Martinou a její maminkou, která se ptá, zda nechodí s Gottem jen proto, že je slavný. A ona ji na to odpoví něco v tom smyslu, že ho zná jako slavného, nikdy ho neznala jako elektrikáře. Ano, miluje ho proto kým je teď. Lidé se přitahují z různých důvodů, a žádný není lepší nebo horší....
To se mi líbí, že to přiznala. A názor na Martinu jsem změnila :-)

08.02.2014

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Trochu psychologie, dost napětí, pár vulgárních slov ( naprosto zbytečných) a hlavní hrdinka, jejíž skoro ex je hajzl,.....jako skoro ve všech knihách této spisovatelky.
Od Fieldingové jsem čekala trochu víc.

07.02.2014 3 z 5

Dvě ženy Dvě ženy Beate Hellmann

Tuto knihu jsem četla opravdu dávno, ale pořád si ji pamatuji ( což se o málokteré knize dá říct). Dokonce je to jedna z mála knih, kterou jsem četla dvakrát. Krásný přííběh a krásné myšlenky.

01.02.2014

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Mám ráda Harry Pottera a nějak jsem si nedokázala představit, jak se Rowlingová postaví k dílu výhradně pro dospělé. A musím říct, že se jí to povedlo a to tak, že hodně.
Rozehrát několik různých příběhů, které se vzájemně proplétají a prolínají a pŕitom to psát tak, aby se v tom čtenář neztratil....to se musí umět.
Všem kdo ješte váhá, můžu jednoznačně doporučit.

01.02.2014 5 z 5

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Paní Devátá mě opět nezklamala. Její humor je mi tak blízký......vím, že nám toutu knihou chtěla naznačit, že ani její život není peříčko, ale to s jakým nadhledem ty strastiplné zážitky píše, je geniální.
Doporučuji přečíst těm, koho něco trápí- aby věděli, že v tom nejsou sami, těm, které nic netrápí- aby věděli jak jsou šťastní..... Takže vlastně přečtěte si ji všichni:-)
Paní Ivanko, jste třída ( já vím, že to asi nebude číst, ale co kdyby?:-))

28.01.2014 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Krásná....tak ráda bych se s ní znala, s dr. Kálalovou, musela být úžasná, tak.....člověčí. Tak nezlomná, při vším co prožila, ztratila to nejcennější a přece nezatrpkla. Jedna z mála knih, kde jsem si podtrhla věty či odstavce.

24.01.2014 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Nejsem pŕíznivkyně Twiling ságy, moc nemusím sci-fi, ani nevím proč jsem po této knize sáhla.......ale jsem moc ráda. Zajímavá myšlenka, poutavě psáno a i láska jako trám :-) Jen nevím, jestli si mám dojem kazit filmem?

20.01.2014 4 z 5