Shepard001 Shepard001 komentáře u knih

Japonská bojová umění Japonská bojová umění Antonín Nowak

Bomba. Ani jsem netušil co všechno existuje nebo existovalo, čím vším se samurajové museli zabývat. Znalosti autora jsou excelentní. Vyměnil jsem si s panem Nowakem několik e-mailů, chtěl jsem se doptat na některé věci, které mi nebyly úplně jasné. Ten chlap je snad chodící encyklopedie :-) Kniha prý původně měla 970 stran, ale postupně ji autor "ořezával", aby tam bylo jen to nejdůležitější. Domníval jsem se, že jde o zcela vyčerpávající knihu o všem, co se japonských bojových umění týká. Autor mě však vyvedl z omylu - z jeho pohledu jde jenom o základní přehled, jakýsi "úvod" do problematiky. Budou prý i další knihy tohoto typu, takže se brzy máme na co těšit. Knihu vřele doporučuji všem i přes poněkud vyšší cenu.

21.12.2019 5 z 5

Tantó - Boj s nožem Togakure Rjú Tantó - Boj s nožem Togakure Rjú Luboš Pokorný

Není to ani učebnice boje nožem, není to ani přehled základních technik užívaných v bujinkanu, není to o nindžucu, nejsou to ani techniky nějaké konkrétní tradiční školy. Je to nesourodá a chaotická směs jakýchsi improvizací. Kdyby autor nevěnoval tolik času nošení černého kimona, házení oslepujících prášků a mávání dřevěnným mečem, a namísto toho se raději věnoval studiu toho, jak skutečný boj vypadá nebo funguje, udělal by mnohem líp. Kniha o boji s nožem od člověka, který nemá žádné reálné zkušenosti s bojem, od člověka, který se věnuje stylu, kde není žádný sparring ani soutěže, od člověka, který neví nic o nožích, zato filosofuje, ani jinak dopadnout nemohla. Nelituji ani tak peněz, protože jsem ji koupil za padesát korun v antikvariátu, jako spíš lituji času, který mě prolistování a přečtení stálo. Jestli chcete studovat boj s nožem, najděte si někoho, kdo tomu rozumí a dlouhodobě se té problematice věnuje. Této knize se ale vyhněte.

21.12.2019 odpad!

Budó a Ninpó - Magakoro Budó a Ninpó - Magakoro Luboš Pokorný

Kniha je absolutním odpadem. Rádoby filozof hrající si na nindžu rozdává své rozumy. Ztráta peněz. Nebrat.

21.12.2019 odpad!

Odstřelovačská taktika povstalců a záškodníků Odstřelovačská taktika povstalců a záškodníků Antonín Nowak

Skvělá a jedinečná kniha. Neznám žádnou podobnou, ani v němčině nebo v angličtině, a že jich vyšlo. Velmi ojedinělý počin. Pan Nowak píše dobře, nevaří z vody a jde rovnou k věci, současně je však vtipný, originální a má nadhled. Kniha je velmi praktická a stojí za přečtení.

30.05.2020 5 z 5

Cuba - Záštita japonského meče / Tsuba - Japanese Sword Guard Cuba - Záštita japonského meče / Tsuba - Japanese Sword Guard Jakub Zeman

Pěkná kniha. Úzce se specializuje na jedno konkrétní téma, ale to by snad nemělo vadit. Problém je samozřejmě trošku v ceně, ale beru to tak, že autor do toho dal hodně peněz a musí se mu nějak vrátit. Pěkné dílko, kéž by bylo více takových na našem trhu.

21.12.2019 5 z 5

Boj nožem II. Boj nožem II. Martin Cibulka

Není to úplně špatné, ale čekal jsem o něco víc...

30.05.2020 3 z 5

Boj nožem I. Boj nožem I. Martin Cibulka

Není to úplně špatné, ale čekal jsem o něco víc...

30.05.2020 3 z 5

Abeceda športového humoru Abeceda športového humoru Tibor Špánik

Velmi vtipné a značně zábavné.

22.04.2020 5 z 5