shaolin1866 shaolin1866 komentáře u knih

Japonská bojová umění Japonská bojová umění Antonín Nowak

Super rozsah, kniha zdaleka není jenom o bojových uměních Japonska, je tam hodně přesah i do Číny, Filipín, Thajska. Různé historické souvislosti, hodně geopolitických poznámek. Žádná romantika, hodně drsný exkurz do tvrdé reality středověku. Autor má osobitý a zajímavý styl psaní, obrovské znalosti, klobouk dolu. Kniha se mi moc líbila a těším se na další. Děkuji autorovi za pěkný a odvážný počin :-)

11.11.2019 5 z 5

Kung-Fu: sebeobrana jižního Shaolinu Kung-Fu: sebeobrana jižního Shaolinu Roman Hladík

Kdysi to byl velký borec, první kungista u nás. Pak se ukázalo, že je to podvodník. Pocházel z cirkusové rodiny, jako dítě kočoval s cirkusem hodně v Rusku. Tam se neučil dobře hýbat a ovládat gymnastiku. Od různých lidí se taky učil kung-fu. Mohl to přiznat rovnou, nebylo za co se stydět. Ale on si místo toho vymýšlel báchorky a tajemných čínských mistrech. Nakonec skončil tak jak žil - udusil se, když jedl párek nebo buřta (vedl dost poživačný život). Ale stejně to byl borec. Čest jeho památce.

22.04.2020 3 z 5

Deník norimberského kata Deník norimberského kata Frantz Schmidt

Super kniha. Jak jinak získat náhled do života a mysli člověka v době vrcholného středověku, než čtením a studiem knihy, kterou napsal někdo, kdo v té době žil? Rozhodně doporučuji.

25.12.2022 5 z 5

Budó a Ninpó - Magakoro Budó a Ninpó - Magakoro Luboš Pokorný

Katastrofa, nelze to jinak popsat. Kdyby to šlo, tak budu chtít vrátit peníze.

22.04.2020 odpad!