sd1992 sd1992 komentáře u knih

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Prosím, nenechte se odradit prvními cca 150 stranami... kniha je od začátku fajn, ale oproti tomu jakým směrem se začne udávat děj později, je začátek nemastný, neslaný.. :-) Pak PECKA!!! Takže doporučuji a já jdu na další díl.. ;-)

04.07.2018

Očarovaná Očarovaná Sylvia Day

Příběh sám o sobě by nebyl až tak špatný. Problém ale je, že děj postrádá jakoukoli časovou linku. Je to jakoby byl děj vytržen z kontextu, z nějaké daleko obsáhlejší knihy a vydali jen její střed. Ve mně kniha vyvolávala pocit, jakoby ji mělo něco předcházet a snad ještě i pokračovat. Není tam nic z minulosti (např. o vztahu s Dariem), nic o světě ve kterém se děj odehrává, jen náznak, že se v něm vyskytuje magie. Nic víc. Škoda, kniha se dala napsat určitě lépe. :-)

18.05.2018 3 z 5

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Tak mám dočteno... Rozporuplné pocity, fakt... :-) Byla jsem toho názoru, že kniha by klidně mohla být o 100-150 stran kratší a na své kvalitě by tím vůbec neztratila. Místy to bylo totiž zbytečně zdlouhavé a děj se občas motal stále dokola. Ale musím uznat, že nápad jako takový je to super... :-) Bylo to pro mě úplně něco nového, úplně nový fantasy svět (než tedy aspoň já běžně čtu)... A konec? Ten byl fakt krásný. Tím se celkově spravil můj dojem na celou knihu... Takže se těším na další díl, který si určitě koupím, protože jsem hrozně zvědavá, jak bude příběh pokračovat. :-)

11.01.2018 4 z 5