Sandra86 Sandra86 komentáře u knih

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Miluju a sbírám knížky od Agathy, takže jsem se na knihu velmi těšila a byla zvědavá jak se pokračování autorka zhostí.. Řikala jsem si, že by to nemuselo byt tak těžké - stačí vymyslet dobrou zápletku a "zkopírovat" styl a atmosféru předchozích knih.. Bohužel to asi tak jednoduché není a po přečtení musím smeknout před Agathou, protoze tato kniha mi dokázala, jak těžké je napsat brilantní a zároveň jednoduchou knihu.. Vraždy s monogramem nejsou špatné.. Ale jsou tak nejak předvídatelné a překombinované. Chybi jim ta lehkost.. Mám radši christieovské vraždy v rodině s dokonalým vykreslením charakteru jednotlivych postav.. To zde chybi.. Tedy az na vykreslení lehké mentální zaostalosti Catchpoola (celou knihu se ptám - jak muze byt u policie?- Hastings je proti nemu velmi bystrý) co mi ale opravdu chybělo bylo překvapeni.. Pri čtení Agathy me na konci vždy překvapil vrah a pokud jsem ho tusila, tak motiv mi vyrazil dech..seděla jsem a řikala si cože? Ale pak jsem si to celé přehrála znovu a vše dokonale zapadalo, až si člověk říkal jakto ze jsem to nevidel? U teto knížky vraha a motiv prakticky znám od půlky a zbytek knihy pouze pasivně čekám až mi konečně osvětlí jak přesně se to stalo.. Ale zádný zvrat, překvapeni, rozuzleni a jednoduché vysvětlení.. Za mne zklamaní..

18.09.2014