Sam33 Sam33 komentáře u knih

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Určitě je to četba, která vezme za srdce snad každého. Nicméně nevím, jestli jsem se s touhle knihou setkala příliš pozdě nebo je to i dobou, ale bylo pro mě moc složité číst Anniny zápisky. Jednak je psala na začátku jako třináctiletá a i když jsem se snažila to moc nevnímat, připadalo mi to hodně dětinské. Osobně je mi líto, že jsem pak knihu rozečtenou odložila a už se k ní nevrátila. Asi se o to ještě někdy pokusím, protože vím, jaký je to klenot co se týče historie 2.světové války, ale bude to pro mě hodně těžké.

03.08.2015 3 z 5

Město čarodějů Město čarodějů Tereza Janišová

Tuhle knihu mám moc ráda. Je to sice taková česká verze Harryho Pottera, ale to mi nevadilo. Hlavní hrdinka Kiara je milá, sympatická a chytrá mladá slečna, která nás provází celým příběhem. Hlavní mužský protagonista, Lyraz Perelian, zpočátku vůbec nebyl můj favorit, ale čím víc se v knize objevuje, tím jsem ho měla radši. Kniha příjemně plyne, nikde se děj nezasekává. Konec jsem nečekala, i když je naprosto logický. :-) Jediné, co mě trochu zklamalo je konec, kdy už je po všem a Lyraz vysvětluje. Tak je asi nejvíc vidět, že autorka je žena, protože Lyrazovo přiznání je zvláštní. Nicméně kniha je moc fajn, osobně jsem těch 250 stran přečetla za pouhé tři hodinky a je to oddechová četba, u které můžete vypnout a nechat pracovat fantazii. Pochvala za velice pěkné ilustrace, i když je škoda, že bez barev.

03.08.2015 4 z 5