Salamekk Salamekk komentáře u knih

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Přišlo mi to sice v mnoha ohledech lepší než Spad, ale příšerně mě iritovaly závorky v textu a ne vždycky jsem ocenil Františkův pokus o vtip. Kdybych měl srovnat Avengers a tohle, tak Lovci jsou mi mnohem sympatičtější.

27.05.2017 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Pokud nepočítám povídku Boží tango, kterou jsem četl v časopise Pevnost, díky které jsem se dozvěděl o tomto autorovi, tak Spad byl mé první, delší literární setkání s takzvaným bruntálským Řezníkem a už od první kapitoly jsem začínal zjišťovat, že se mu tak neříká pro srandu ozářených králíků. Začátek knihy nás zavede do takzvaného vztyčeného prostředníku lidské civilizace, do Prahy. Nenuceně vtipné seznámení s hrdinou z té Knihy, nějaké to střevo na podlaze a klavírní doprovod v podání Sama už od samého počátku zahnal všechny mé pochybnosti, zda jsem se raději neměl v tom knihkupectví podívat o poličku dále. Neměl! A vy byste také neměli! Rozhodně to stojí za přečtení. Závěr knihy mi ale na dojmu malinko ubral. K úplné dokonalosti tomu sice malinko chybí, ale už se plánuje druhý díl a určitě budu mezi prvními, kdo si pro něj zajde! Takže nestůj tam jak nevybuchlá bomba a přečti si Spad! Zdar!

20.04.2017 4 z 5