sakyvanity sakyvanity komentáře u knih

Hate List Hate List Jennifer Brown

Kniha se četla velmi dobře. Líbila se mi neotřelá tématika masového útoku ve škole. V knize mi chyběl obšírnější popis Nicka - autorka se mohla zaměřit více na jeho psychiku a celkovou problematiku šikany a naopak ubrat u popisu Valeriiných sezení a podobně.
Je ale rozhodně fajn, že se někdo zaměřil ba problematiku, která je (nejen) v Americe velice rozšířená, a takto nám více vykreslil důvody, proč k masovým útokům může docházet. Dalším plusem je, že kniha je psaná jako "young adult", díky čemuž osloví čtenáře spíše, než kdyby byla psaná odborně (ale samozřejmě i odborné knihy si najdou své příznivce). Jako poslední bych ještě uvedla, že je dobře, že autorka neuváděla úplně detailní popis útoku - v Americe nalezneme mnoho případů, když útoky byly detailně popsány a poté měly své napodobitele.
Za mě 3,5* a celkem i mohu doporučit.

08.11.2018 4 z 5

S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti * antologie

Kniha se mi líbila. Jak zaznívá v jiných komentářích - některé pobídky byly velmi dobré, některé slabší. Kniha by si možná zasloužila jen 4*, ale já ji přečetla za odpoledne a myslím, že některé z povídek ve mě zanechají stopu.
Jednotlivé povídky bych hodnotila následovně:
Krev Imuriv - 3*, ale na to, jak konkrétní téma autorka dostala, se s tím poprala celkem obstojně
Jack - 2* - tato povídka se mi zdála asi nejhorší
Gwen a Art a Lance - 4* - líbilo se mi spojení krále Artuše s řeckou mytologií a psaní ve stylu SMS konverzace
Shirley & Jim - 3,5* - nápad velmi dobrý, ale něco mi v povídce chybělo
Chvála drobných radostí - 3* - u této povídky mě zmátl konec a musela jsem několik minut přemýšlet, jak to vlastně skončilo, ale jinak se povídka četla dobře a nápad byl zajímavý
Mořská čarodějnice - 4,5* - i přestože člověk nechce soudit povídku dle autora, jméno M. Meyerová samo o sobě nastavuje laťtku, velice povedená povídka
Krásný jed - 4,5* - výborné zpracování medúzy z asijského prostředí a skvěle vykreslené pocity hlavní postavy
Umíráček - 5* - Victoria Schwab je skvělá, tát povídka je akorát další ukázkou jejího talentu
Marigold - 5* - spojení viktoriánské Anglie a elfů zde utvořilo zajímavé pozadí a S. Shannon dodala příběh, který měl rychlý spád, moc povedené
Ty, ty, pořád jen ty - 5* - tuto povídku bych si klidně dokázala představit jen jako kapitolu v celé knize, která by pojednávala o Slate, velice mě zaujal nápad s různými drogami a syrovost příběhu
Julian proti všem pravidlům - 5* - tato povídka mi jako jediná připadala humorná (viz ujetá paní se psy) a docela jsem se u ní i zasmála, navíc mi byl Julian i velmi sympatický
Indigo a stín - 3* - hlavní hrdina se měl jmenovat spíše egoista, zklamal mě konec příběhu a, což je nejdůležitější, zápletka byla hned na začátku velice průhledná
Sera - 4,5* - u této povídky bylo také zadané striktní téma a autorka si s ním poradila výborně

16.06.2018 5 z 5

Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení * antologie

Kniha se prakticky nedá hodnotit jako celek, protože každá povídka byla něčím jedinečná. Povídky rozepisovat nebudu, jen ohodnotím.

Hlava, šupiny, jazyk, ocas - 3,5*
Hodně štěstí a na shledanou - 4*
Zbrusu nová atrakce - 5*
Tisíc způsobů, jak by se to všechno mohlo pokazit - 5*
Mapa perfektních maličkostí - 5*
Ani jedna ze "slabších" povídek mě vyloženě nenudila a tato sbírka dle mého stojí za přečtení.

14.09.2017 4 z 5

Nebuď dlouho vzhůru Nebuď dlouho vzhůru Robert Lawrence Stine

Pravděpodobně jsem na četbu tohoto typu už příliš stará. Hlavní hrdinka mi přišla přehnaně hysterická a děj byl vcelku předvídatelný.
Oceňuju ale rychlý spád, zajímavý konec a nenáročnost. Kniha se četla velmi dobře.

14.08.2017 3 z 5