Rozmarýna Rozm Rozmarýna Rozm komentáře u knih

Toxin Toxin Robin Cook

Milovala jsem hamburgry. Po přečtení této skvělé knihy jsem je nemohla několik let vzít do úst. Opravdu fantastický popis jatek. Napínavá kniha z lékařského prostředí.

28.06.2013 5 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

Ach jo, jak mám vydržet do vydání třetí části trilogie? Zima světa se mi líbila ještě víc než Pád titánů, protože zde bylo méně "politiky", tim myslím to, že nebylo tak často jako v Pádu titánů řešeno u jednotlivých států, zda jít do války nebo nejít. Opět to u mně zafungovalo skvěle i jako dějepis, i když mě nikdy II. světová válka a vzestup Hitlera k moci nezajímal.Dozvěděla jsem se spoustu pro mě neznámých, ale zajímavých věcí, např. občanská válka ve Španělsku a zapojení dobrovolníků na straně republikánů proti frankistům a to např. i z Anglie a agentů sovětské NKVD. Prostě je vidět, že Follet se na každou svou knihu odborně připravuje. A přitom je to strašně čtivé, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.
Když už se zajímat o dějepis, tak číst knihy od Folleta. Nemůžu se dočkat třetí části, tam už bude předpokládám i dějepis, který jsem zažila osobně.

28.06.2013 5 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Výborná kniha, dokonce mě Follet i rozplakal v pasáži "den telegramů". V této knize se hodně věnuje historii a jak mě nikdy nezajímala 1. světová válka ani VŘSR, neboť mi to bylo znechuceno školním dějepisem, tak jsem ráda, že jsem se o 1. světové válce dozvěděla spoustu zajímavých věcí a dokonce i o Leninovi. Kdo se o to zajímá, asi ví, že si Lenina platili Němci, pro mě to však byla překvapující informace.

16.03.2013 5 z 5