mrs.jungova mrs.jungova komentáře u knih

Hotel Hotel Pamela Kelley

Autorka dokázala skvěle vyobrazit dění okolo hotelu a také charakter každé postavy. Nejvíc mi k srdci přirostla Paula a její bratr Nick. Sledovat jejich cestu bylo krásné.

Sledujeme zde několik postav a jednou z nich je i Andrea, Paulina sestřenice, která mi zpočátku moc nesedla. Postupem času jsem ale její chování a cíle pochopila soucítila s ní. Myslím si, že ji autorka pošťouchla na správné místo. :-)

Kniha byla neskutečně čtivá a ačkoliv se nejedná o klasický román plný klišé a romantických zážitků, čtení jsem si užila. Věřím, že svou obálkou i anotací očaruje mnoho čtenářů/čtenářek.

Za mě by si kniha rozhodně zasloužila více pozornosti. Pokud vás anotace a má krátká recenze zaujala, věřím, že nebudete litovat, když si knihu přečtete. :-)

22.08.2023 5 z 5

Stánek s polibky Stánek s polibky Beth Reekles

Kniha by byla skvělá, kdyby se jeden scénář neopakoval pořád dokola - zamilovaná slova, dohady / hádky, žárlení, ujišťování... Přesně tohle se zhruba od poloviny opakovalo pořád dokola.
No a věřte mi, že v knize je tohle mnohem otravnější než u dvouhodinového filmu. - aspoň pro mě.
Kdybych neviděla film, asi bych si Ellu ani Flynna neoblíbila, protože v knize se k sobě chovali dost toxicky. Nevím jak vám, ale první díl filmu mi přišel mnohem víc "stravitelnější" než knižní předloha.

Za mě bych knihu zařadila do průměru, který neurazí. Proto jsem knihu hodnotila necelými třemi hvězdičkami.

01.01.2023 3 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Vztah hlavních postav mi nepřišel přirozený, spíš uměle vykonstruovaný. Na jedné stránce se nenávidí a o dva řádky později by na sebe nejraději skočili. Jestli tohle byl pokus o hate to love, tak hodně velký špatný. Vůbec jsem z nich necítila lásku, spíš uměle vykonstruovaný vztah, který se prostě musel stát, protože o tom ta kniha přeci je.

Konec byl vysloveně třešničkou na dortu. Zakončení se nedalo skousnout a to hlavně z toho důvodu, že jsem jim ten vztah nevěřila.

Nebudu lhát, mrzí mě to. Asi jsem měla obrovská očekávání.
Tohle za mě prostě není kniha, kterou bych vám vesele doporučovala dál, spíš bych vám doporučila zamyslet se nad tím, jestli je tohle opravdu to, co chcete číst...

06.09.2022 2 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

James a Ruby mi v tomto díle nepřišli nijak zajímavý. Z mého pohledu se jednalo o téměř zbytečný vycpávkový díl. Víceméně jsem si užila až posledních pár stránek.
Díky těm posledním stránkám se i těším na poslední díl.

Abych nebyla jen negativní – autorka opravdu umí psát.
Navíc, díky tomuto dílu jsem si zamilovala Ember. Je to neskutečně sympatická slečna a já doufám, že v posledním díle si také ukrojí kousek pro sebe. :-)

Suma sumárum – knihu ve výsledku hodnotím jako průměr. Něco se mi na ní líbilo, něco naopak ne. Autorka je v psaní zamilovaných příběhů skvělá, ale mě bohužel tento díl nesedl tolik jako první. Nicméně, ráda si přečtu i závěrečný díl. Uvidíme, zda překvapí, nebo budu s radostí vzpomínat pouze na první díl. :-)

Mé hodnocení: 2,8*/5*

30.08.2022 3 z 5

Pohlednice z Paříže Pohlednice z Paříže Alex Brown

Hlavní hrdinka Annie mi neskutečně přirostla k srdci. Příběh krásně vyobrazuje to, že věk je jen číslo a že láska a životní dobrodružství se mohou prožívat v jakémkoliv věku. Přimělo mě to zamyslet se trochu nad tím, zda jsem ve svém životě spokojená a zda směřuji opravdu tam kam chci.

Ačkoliv je to ohraná písnička, ráda u knih vyzdvihuji jejich čtivost a u této jakbysmet. Alex Brownová píše opravdu krásně.

Pokud zrovna hledáte knihu, kterou byste si s sebou vzali na dovolenou nebo si s ní poseděli na zahrádce, tak bych vám ráda s čistým štítem doporučila právě Pohlednici z Paříže.

30.08.2022 5 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Ben Cheetham

Ani jedna z hlavních postav mi bohužel nesedla. Adam, Ella ani Henry pro mě nebyli ničím zajímavý. Jediné, co mě na celém příběhu bavilo bylo to tajemství okolo sídla Fenton House.

Většinu knihy si manželé a Henry hráli na happy rodinku v strašidelném domě, který ale vlastně nebyl zas tak strašidelný. Dům ve mě nevyvolával žádný pocit strachu.

Svým způsobem jsem vyuzlení příběhu odhadla, ale jedna skutečnost mě v závěru překvapila.

Suma sumárum - Konec byl moc unáhlený. Uvítala bych, kdyby jej autor více rozvinul a ubral tak z pasáží, které byly téměř zbytečné. Příběhově byla kniha zajímavá, ale šlo z ní cítit, že je to chabé "představení" série. Nejsem si jistá kolik dílů nás bude čekat, ale v zahraničí již vyšel druhý díl, který je hodnocen slaběji než ten první...nehážu flintu do žita a pokud na to nezapomenu, zkusím dát pokračování šanci.

Pokud s žánrem "strašidelné příběhy" teprve začínáte a nechcete do začátku opravdu nic děsivého, mohla by se vám tato jednohubka líbit. :-)

30.08.2022 3 z 5

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

Skvěle napsané *.* bylo zde dost akce i všeho ostatního a už se nemůžu dočkat jak otevřu poslední díl, který mi leží na poličce. Žádné spoilery ani nic jsem si nečetla, takže absolutně netuším jak serie dopadne, ale jsem zvědavá jestli se jim na zem podaří pristat a nebo ne. A hlavně pokud ano, tak co tam bude. I když mám v hlavě jisté pochybnosti a myslím si, že se zase všechno nějak pokazí.

No nechám se překvapit :-)

09.01.2016 5 z 5