Rose88 Rose88 komentáře u knih

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Tak nevím čím to přesně je, ale mě prostě tyhle postapokalyptické knihy neuvěřitelně baví. Samozřejně téma je silné a kdo by mohl odolat příběhu o zkáze lidstva rukou vysoce inteligentních a nelítostných vetřelců? Nicméně mě celkem udivilo, jak byl příběh lehce stravitelný a čtivý, přečíst 440 stran za necelý den se dá opravdu jen u velmi svižně a poutavě psaného příběhu :-) Samozřejně se najde pár věcí, které mi na příběhu nesedí. Klasický milostný příběh mi zde přišel naprosto navíc. Pravdou ale je, že něco ty stránky (a také dychtivé čtenářky :-)) naplnit musí. Jediné čeho se obávám, aby se příběh právě touto zápletkou s milostným vzplanutím jaksi nezasekl a postupně nerozplizl, jak se tomu většinou v podobných případech stává. Nepředbíhejme, knihu doporučuji, příběh jistě potěší všechny scifiholiky :-) Když nad tím teď přemýšlím, tak mi kniha silně připomněla Kingův "Puls" - příběh odlišný, pocity zmaru a prohry jsou však totožné.

27.12.2015

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Pěkné :-) zápletka a atmosféra opět velmi povedená, první díl mi však přišel malinko lepší. Musím říct, že některé věci už pro mě byly poněkud navíc - při čtení "erotické" scény mi vážně cukaly koutky :-) a konec byl velmi podobný jako u první knihy, takže předvídatelný. Nicméně si stojím za tím, že je to velmi slušná detektivka s mrazivým a temným příběhem - takže za mě rozhodně doporučuji k přečtení.

24.12.2015 4 z 5

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

No nutno říct, že scénáře jdou pánům podstatně lépe :-( Kniha se mi nečetla zrovna lehce, a to jsem fanouškem Červeného trpaslíka již mnoho let. Dvě hvězdy dávám především za pasáže, které se v seriálu nevyskytovaly a krásně dokreslily obraz, který jsem si při jeho sledování vytvořila. Pro fanoušky seriálu určitě stojí za přečtení, pro klasického čtenáře hledajícího něco čtivého a pro zasmání myslím lehký podprůměr.

13.12.2015 2 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Za mě tedy rozhodně palec nahoru :-) Irské planiny, temperamentní inspektorka a poněkud temnější zápletka točící se kolem rituálních vražd je naprosto brilantní kombinace. Navíc si myslím, že tento detektivní příběh zaujme i čtenáře, kteří tradičně detektivní romány nemusejí. V knize se snoubí mystično s takovou tou typickou ponurou venkovskou irskou atmosférou - mě, jako tradičního čtenáře hororových příběhů takové prostředí odjakživa velmi láká :-) doporučuji, i když přiznávám, že nějaké oduševnělé dialogy se v této knize budou hledat jen velmi těžko - to ale přeci nikdo od pořádné detektivky neočekává. Moooc se těším na další pokračování.

05.10.2015 4 z 5

Bílý kůň Bílý kůň Alex Adams

Skvělé, skvělé, skvělé :-) tato kniha mi byla doporučena a jsem za to moc ráda, zajímavé pojetí vyprávění plus velmi poutavý děj, no a ten konec už je jenom sladká koktejlová třešnička. Škoda, že autorka již pokračování nevydá :-(

16.08.2015 4 z 5

Revival Revival Stephen King

Tak bohužel, ač je pro mne King jedním z nejoblíbenějších autorů, pomalu se začíná ukazovat, že mu postupně uhasíná jiskra. Pro mě osobně je Revival nejslabší kniha, co jsem od něj četla :-(

16.08.2015 2 z 5