Rilian Rilian komentáře u knih

Lobo versus Maska Lobo versus Maska Alan Grant

Prostě ultimátní přesdržkovka, jakou lze od těchto postav čekat, a která si na nic nehraje!

08.06.2015 3 z 5

Hitman Hitman Garth Ennis

Moc mi nesedla kresba, ale pokud někdo poblije Batmana, nemůže se na něj nikdo zlobit :-)

08.06.2015 4 z 5

Morava v době knížecí: 906 - 1197 Morava v době knížecí: 906 - 1197 Martin Wihoda

Přišlo mi to zmatené a občas vyvařené z vody. Ale když jsem autora slyšel jednotlivé pasáže přednášet na univerzitě, trochu jsem si mínění poupravil.

06.06.2015 3 z 5

Poslední Mohykán Poslední Mohykán James Fenimore Cooper

Kniha se mi líbila, protože se podle mého názoru jedná o velice barvitý popis života v divočině a svérázné společnosti lidí na hranici tehdejší civilizace. Postavy se dobře doplňují - jedna část (major, plukovníkovy dcery) představují pohled civilizovaného člověka, a druhá (Sokolí oko, indiáni) pohled lidí přírody, přičemž se navzájem příliš nechápou.
Román je velice čtivě napsán, a navíc ukazuje neidealizovaný pohled na koloniální boje v Americe. Myslím si, že vůbec nevadí odsunutí historických událostí do pozadí. Trochu sporná je podíl Montcalma na masakru u pevnosti Wiliam Henry, ale to na kvalitě románu nic nemění.

06.06.2015 5 z 5

Smrt v zimě Smrt v zimě Michael Jan Friedman

Celkem dobré. Vždy mě zajímalo, co se stalo po desátém filmu. Místy trochu roztahané a linie Geordi a Worf je dle mého názoru zcela zbytečná a natahující. Také vztah Picarda a doktorky je z nepříliš objasněných důvodů mnohem intenzivnější než předtím.

05.02.2015 2 z 5

Muž, který byl Čtvrtek Muž, který byl Čtvrtek Gilbert Keith Chesterton

Asi tady budu trochu kacíř, ale mě osobně se více líbil průběh celé knihy a konec byl zklamáním.

04.02.2015 3 z 5

Malomocný král Malomocný král Zofia Kossak-Szczucka

Zajímavá kniha, která samozřejmě není odbornou publikací o křižácké společnosti. Za mě rozhodně nejlepší scéna je křižácký sněm, kde se střetávají ideje usedlých křižáků s nově příchozími ambiciózními křižáky.

04.02.2015 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Dle mého názoru svižně napsaná kniha, která si mě získala pro autorovu schopnost vzbudit v čtenáři sympatie s hlavním hrdinou, přičemž se čtenář musí občas sám profackovat a uvědomit si, že hlavním hrdinou je Hitler :-)

04.02.2015 4 z 5

Impérium Impérium Christian Kracht

Kniha je výborně napsaná a námět je sám o sobě poutavý. Jenom ke konci dle mého názoru ztrácí tempo.

04.02.2015 3 z 5

Jako rak Jako rak Günter Grass

Skvěle napsané a hlubokomyslné. Kniha má nečekaný zvrat a bude ještě dlouho aktuální!

04.02.2015 5 z 5

Ohrožení Nadace Ohrožení Nadace Gregory Albert Benford

Nuda, prostě nuda. Autor si vybral zrovna tu nejnudnější pasáž z celé série Nadace a napsal o ni celou knihu. Už jen zvolený koncept naráží na problém, že čtenář ví, jak to celé dopadne, a že se o psychohistorii pravděpodobně více nedozví, protože to už ani nejde :-)

04.02.2015 1 z 5