Restitua Restitua komentáře u knih

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Určitě je to zajímavé čtení pro mladé od 15 do 20 let. Příběh je zasazen do současné doby a odráží úplně normální život dvou lidí, který není obohacen o nic hlubšího (proto se to asi jmenuje Normální lidi). Jako výplně tohoto plytkého děje slouží popisy jako "měla modrý kabát s červenými knoflíky", a mnoho dalších vůbec nepodstatných údajů. Možná jsem náročný čtenář a očekávám od knihy, že mě nějak zasáhne, něco se dozvím, zasměju se nebo si odpočinu. Ani jedno se tady nestalo. Připadalo mi to jako vlákno na Facebooku. Pořád dokola číst jak ona neví a on se stydí...asi jsem na to už stará. Je to můj názor a můžete s ním nesouhlasit. To je úplně v pořádku.

09.02.2021 odpad!

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Četlo se to hezky, to nemůžu říct. Postavy jsou pěkně popsané, úplně je vidím před sebou a s některými se ztotožňuju. Co kapitola, to nová postava, která se vždy propojí s předchozí a následující, až jsem z toho měla opravdu zmatek who is who a kdo ke komu patří? Celkové pojetí je zajímavé, napínavé ale zbytečně složité. Ale dočetla jsem to do konce a těšila jsem se kam mě děj zase zavane...Dala bych 5 hvězdiček ale musela jsem si 2 nechat za ten stres, který jsem prožívala s každou novou kapitolou :-)

30.10.2020 3 z 5