Red.H.Rad Red.H.Rad komentáře u knih

Cesta slepých ptáků / Runa Rider / Sluneční jezero Cesta slepých ptáků / Runa Rider / Sluneční jezero Ludvík Souček

Je to dávno, ale pořád mi zůstává živá vzpomínka na jednu z prvních chutí tajemna a fikce které se odborně říká Sci-fi. Byl to dobrý začátek pro hromadu pokračování jiných autorů. Děkuji pane Součku.

20.02.2017

Athéňanka Tháis Athéňanka Tháis Ivan Antonovič Jefremov

Kolik lidí tolik chutí, ale mě tahle pohádka o krásné Tháis a Alexandru Velikém chutná čím dál tím víc. Něco fikce, trochu fantasy a hromada historických podkladů se tak dobře skloubily že tuhle knihu řadím po bok takových jako je Egypťan Sinuhet. Můžu všem jen doporučit. N1

20.02.2017

Silo Silo Hugh Howey

Bohužel jsem zatím spíš zklamán než potěšen. Čekal jsem dle recenzí trošku víc svěžího větru(myšlenek) a zatím jsem dostal tak trošku výcuc z knih od B. W. Aldisse NonStop a Skleník. Trochu mě překvapilo kolik je tady výkřiků jak je to originální a nový nápad. I pc hry jako je Fallout a podobné už pracovali s tím to námětem. Jsem zvědav na pokračování. Doufám že to nebude vyloženě napsané pro oči případných producentů tak jak je to zvykem u podobných prvotin. Držím autorovi a svým způsobem i nám čtenářům palce.

31.01.2015 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Po dlouhé, fakt dlouhé době jsem musel dát klobouk dolů a palec směrem k obloze. Buď mi to tak sedlo a nebo to je opravdu tak dobré. Velmi dobře stupňované napětí s přechody na super suchý a drsný anglický humor. Už se těším na film. N1

23.10.2015