Reazy Reazy komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Ke knize jsem se dostala díky tomu, že jsem si ji vybrala jako povinnou četbu k maturitě a jsem za to ráda. Remarque dokázal vylíčit i ty nejmenší detaily a pocity, které čtenáře vtáhnou do prostředí 1. světové války díky tomu, že ji sám prožil. Popsal krutost a nesmyslnost války, pocity obyčejných 19letých chlapců, kteří museli nastoupit do války a sledovat jak jejich přátelé umírají jeden po druhém, i těmi nejkrutějšími způsoby. Doufali v mír, který jim ale stejně nepomůže zapomenout na ty hrůzy co prožili a marně se budou snažit najít něco, co by jejich život naplňovalo. Hodnotím ji pouze z pohledu obyčejné devatenáctileté holky ale za mě je to opravdu skvělá kniha, která stojí za přečtení.

04.01.2019 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Tuhle knížku jsem si vybrala jako povinnou četbu k maturitě jen kvůli tomu, že je krátká a nemá složitý děj. I když jsem od knihy nic moc nečekala, stejně mě zklamala. Děj se hrozně táhnul, přišlo mi, že autor v knize opakuje jen jak mu chybí ten kluk, baseball, jak je ta ryba jeho bratr a že ji nechce zabít ale že ji musí zabít a jak pořád popouští šňůru (na to slovo jsem po přečtení knihy alergická). Tak trochu jsem, asi jako každý, doufala v trochu lepší konec, který byl takový nijaký.

Samozřejmě, že ne všichni budou s mým názorem souhlasit. Někdo si z knihy odnesl více, někdo méně. Já jsem si z ní neodnesla nic.

17.02.2019 1 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Hlavní sérii jsem zatím nečetla a rozhodla jsem se že začnu nejprve touto knihou. Kniha se mi moc líbila i navzdory tomu, že jsem nečetla hlavní sérii. Knížka mě hezky seznámila s hlavní hrdinkou a líbilo se mi jak jednotlivé části na sebe navazovali. Už se nemůžu dočkat až si konečně přečtu první díl :)

14.08.2017 5 z 5